ПРОЦЕС ОБ’ЄДНАННЯ РОЗПОЧАВСЯ

img_1149У “Слові Просвіти” (ч. 3 за 2011 р.) у публікації “Чи об’єднають ідеї Соборності наших демократів?” йшлося про об’єднання національно-демократичних сил як ключової умови збереження незалежності, побудови демократичної держави. І вже намітилися певні зрушення в цій справі: днями оголошено про початок такого об’єднавчого процесу.

Петро АНТОНЕНКО
Фото Олеся ДМИТРЕНКА

Ось інформація, яка з’явилася минулого тижня: “Яценюк, Гриценко, Катеринчук і Матвієнко збираються об’єднати партії. Арсеній Яценюк (“Фронт змін”), Анатолій Гриценко (“Громадянська позиція”), Микола Катеринчук (Європейська партія України) і Анатолій Матвієнко (УРП “Собор”) домовилися об’єднатися в одну політичну силу”.
Чим важлива ця новина? У ній названо три партії, їх очолюють три політики з першої п’ятірки виборчого блоку НУ—НС осені 2007 року (про що йшлося в ч. 3 “СП” за 2011 р.): Яценюк, Гриценко, Катеринчук. Викликає зацікавлення і присутність четвертого політика та його партії — Анатолія Матвієнка. Нагадаю, що йдеться про найпершу за часом створення і реєстрації партію незалежної України — Українську республіканську партію, яка пізніше злилася з партією “Собор” і має тепер таку назву. Це та партія, яка кілька років входила в “Українську правицю”, де були також УНП (Українська народна партія) і НРУ (Народний рух України). Рядові партійці з нетерпінням чекали, що ось-ось ці три партії об’єднаються. Але не вийшло. Найменше з вини Матвієнка, який був найближче до такого об’єднання з усіх трьох лідерів партій. Та в реальне об’єднання важко було й повірити, бо головною перешкодою була прірва між Рухом і УНП (це дві частини розколотого Народного руху). Щоб об’єднатися, необхідно було б дати чесну відповідь на запитання, що ж відбулося тоді, на початку 1999 року, що ж означав той розкол? Відповіді немає і ніхто не хоче її давати. Хоч запитання актуалізується, бо дві партії з цієї трійці знову фігурують у проектах “об’єднання”.
Друга інформація з’явилася того ж дня на сайті УП: “Костенко вирішив створити об’єднання на противагу партії Яценюка і К°”. Невідомо, на чиїй совісті заголовок — самого Костенка чи редакції “Української правди”. Заголовок із викликом: це Костенко, бачте, “вирішив створити”. Вибачте, але ж ідеться про об’єднання кількох самостійних партій. І що це за вираз — “партія Яценюка і Ко”? Якась неповага до інших партій із того планованого об’єднання, тільки за те, що вони, бачте, вирішили об’єднуватися не з Костенком. І всі ці чотири партії (разом із “Фронтом змін”) у самому коментарі навіть не згадуються як об’єкти об’єднання. На противагу їм у цьому коментарі Костенка названо партії, з якими УНП начебто веде переговори. Тут згадувана в нашій публікації трійка (УНП, “Наша Україна” і “За Україну”) плюс… Народний рух, про який зазначено вище. Поділ на чотири “білі” партії і чотири “чорні” зроблено за набридливою уже з боку УНП “правою” риторикою. Згідно з нею, всіх “не таких” обзивають “лібералами”, а найперше — “Нашу Україну” та її лідера В. Ющенка.
Досить показовим щодо процесу об’єднання демократії стало відзначення Дня соборності України в столиці. Основна акція національно-демократичних сил пройшла на історичному Софійському Майдані, де й було 1919 року проголошено Акт Злуки. Але були й інші адреси святкування. “Фронт змін” спільно з союзниками провів на Контрактовій площі акцію “Ми — єдиний народ”. І саме там лідер партії Арсеній Яценюк заявив про наміри і перспективи об’єднання, зазначивши, що “нова потужна політична опозиційна партія буде партією дії”.
Характерно, що саме в цій акції взяв участь і В’ячеслав Кириленко, лідер партії “За Україну”, яку УНП зараховує у “свою коаліцію”. Він зокрема зазначив: “У країні політичні репресії, наступ на мову, на демократичні здобутки. У такій ситуації потужними можуть бути тільки об’єднані патріотичні прогресивні сили. Думаю, ми на такому шляху”. Голова УРП “Собор” Анатолій Матвієнко наголосив, що запит на таку потужну політичну партію є: “Ми хочемо, щоб у нас був лідер партії й команда, в якій кожного почують, і рішення прийматимуться на користь національного інтересу, а не амбіцій лідера”.
Важливо, що учасники цієї акції по її завершенні також прийшли на Софійський Майдан і приєдналися до мітингу об’єднаної опозиції.
УНП провела свою акцію на Європейській площі. Партійці розгорнули й пронесли Хрещатиком державний прапор розміром 30х45 метрів, який є найбільшим за розмірами. Що ж, і на тому дякуємо.

Поділись і насолодись:
 • Blogosvit
 • del.icio.us
 • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MyNews
 • Роздрукуй на пам’ять!
 • Technorati
 • TwitThis

Related posts

One Thought to “ПРОЦЕС ОБ’ЄДНАННЯ РОЗПОЧАВСЯ”

 1. Leonid

  Даремні сподівання,пане Петре, бо без консолідованої української нації,нації етнічних українців,нема національно-патріотичнихї сил,а є функціонери,які разом з нинішньою владою грають у демократію,ведуть політичні ігрища біля владного корита.Розкажіть про це сус пільству,будь ласка,відкрийте очі,бо про це пшутьі в тижневику,дайте коментар на послану електр.поштою “Від соборності України-до єдності української нації”?! Чи навпаки? Будьте щирим і правдивими,не закривайте очі на правду,не видавайте бажане за дійсність,те ,що ми робили 19 років незалежнсоті.Прислухайтеся до Л.Костенко,бо складається враження,що редакція і Ви,пане Петре,не поділяєте те,про що пише тижнеик і що радять шановані, відомі люди,люди,які бачать життя таким, яким воно є,а не із редакційного кабінету!!1

Leave a Comment