ЯК ЗАПОВІДАВ ТАРАС

Просвітяни Верхньодніпровщини збирають кошти на пам’ятник Кобзареві

Сергій ДОВГАЛЬ,
голова Дніпропетровського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка

Кілька років тому за сприяння Центрального правління Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка Верхньодніпровська “Просвіта” отримала нове дихання. Головою організації обрано енергійного вчителя Валентину Новодон. Просвітяни краю негайно взялися до роботи. Чого тільки варте винесене, за їхнім наполяганням, на засідання колегії райдержадміністрації питання про стан функціонування української мови в районі. Одним із найважливіших його результатів стало те, що члени Товариства отримали офіційні повноваження контролювати це питання.
Не так давно я побував на звіті вокального гурту “Гомін”, який відзначав першу річницю з дня свого заснування при Верхньодніпровській “Просвіті”. Керує цим самобутнім колективом звитяжець культурної ниви Володимир Прищепа. Усе життя він (до речі, заступник голови Верхньодніпровської районної “Просвіти”) присвятив пропаганді народної творчості, української пісні. Протягом нетривалого часу “Гомін” завоював настільки велику популярність, що був запрошений до Ялти, де не лише отримав визнання виступами, а й довів, що пісня об’єднує Україну.
На творчий звіт гурту в Палаці дитячої та юнацької творчості зібралося чимало людей. Сюди прийшли і козаки, і представники української церкви, політичних партій, творчих колективів. І цим “Гомін” ствердив свою об’єднавчу місію довкола любові до рідного краю, до України.
Нині просвітяни Верхньодніпровщини одержимі новою шляхетною ініціативою. Вони мріють уже до 9 березня 2011 року встановити пам’ятник Тарасові Шевченку в районному центрі. Місцевий підприємець Олексій Забіяка власним коштом виготовив проектно-кошторисну документацію скульптури, її макет, допоміг із матеріалами, транспортом, робітниками. Але потрібно зібрати ще 80 тисяч гривень. Тому просвітяни Верхньодніпровщини, а з ними й усієї Дніпропетровщини, звертаються до небайдужих допомогти втілити цей шляхетний задум у життя. Кошти просимо перераховувати за такими реквізитами:
ПП “Забіяка Олексій Віталійович”, р/р 26001051801803 у ДФ “Приватбанку”, ідентифікаційний код 2726209638, МФО банку 305965, “На пам’ятник Т. Г. Шевченкові”.
Будемо вдячні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment