ЗАЯВА

Генеральному прокурору України
Пшонці В. П.
Копія: Засобам масової інформації

Ми, представники громадськості, громадських організацій і політичних партій м. Запоріжжя, учасники зборів, присвячених 92-ій річниці Злуки Українських земель, заявляємо: те, що останнім часом діється навколо пам’ятника Сталіну в м. Запоріжжі, на нашу думку, є спланованою провокацією проти національно-демократичних сил України. Тому влада та правоохоронні органи повинні негайно припинити репресивні дії щодо українців, ні в чому невинних і жодним чином не причетних до цих подій.
Натомість ми бачимо, що місцева влада не виконує Указ Президента України про зняття символіки тоталітарного режиму ще від 1993 року й Указ Президента № 79/2001 від 09.02.2001 року про ліквідацію зображень державних символів колишнього СРСР, радянських республік та гасел КПРС, які ніхто законодавчо не відміняв і які є чинними на сьогодні. До того ж, у січні 2010 року Київський апеляційний суд визнав Й. Сталіна винним у вчиненні злочину геноциду, що передбачено частиною 1 статті 442 Кримінального кодексу України (геноцид), який відповідно до Конвенції ООН від 26.12.1968 року не має терміну давності.
За даними СБУ було визначено, що втрати українців (які є наслідками скоєного Сталіним-Джугашвілі злочину) в частині ненароджених становлять шість мільйонів сто двадцять дві тисячі осіб.
Ми вважаємо, що поставивши незаконно “малу архітектурну форму” в Запоріжжі, після того як суд визнав Сталіна злочинцем, самим цим фактом було закладено міну повільної дії, яка відповідно й вибухнула напередодні Нового 2011 року.
Тому, на нашу думку, відповідальність за події, які відбулися останнім часом навколо пам’ятника Сталіну, більшою мірою лежить на КПУ, представниках влади, судах і правоохоронних органах.
Але замість об’єктивного розслідування причин того, що сталося, відбувається “полювання на відьом”, і цьому негайно потрібно покласти край.
Просимо провести розслідування та надати нам інформацію:
— Хто надавав дозвіл на те, щоб пам’ятник (а те, що це саме пам’ятник, визначено в енциклопедичному словнику і, неодноразово стверджувалось у ЗМІ керівниками КПУ) офіційно визнаного всім світом та українським законодавством злочинця було встановлено на Запорізькій землі?
— Якщо такого дозволу не існує, просимо покарати згідно із законодавством відповідних міських чиновників за бездіяльність, а проти керівників КПУ, винних у незаконній забудові, — порушити кримінальну справу за ст. 197-1 КК України “Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво” та за ст. 296 ч. 2 “Хуліганство”. Оскільки вбачаємо в діях керівництва КПУ грубе порушення громадського порядку з проявами неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.
— Чому протягом майже року місцевою владою не було вжито належних заходів для знесення встановленого з порушеннями “малої архітектурної форми” Йосипу Станіну?
— Чому, на наш погляд, без жодних підстав (користуючись сумнівною інформацією з Інтернету) Запорізька прокуратура перекваліфікувала злочин щодо знищення “малої архітектурної форми” Сталіну в терористичний акт? Чому в Україні та безпосередньо на Запоріжжі, відбуваються політичні репресії?
— На якій підставі продовжуються арешти, затримання та допити громадян вибірково за ознаками належності до проукраїнських партій і громадських об’єднань?
— На якій підставі в Запоріжжі міліція реанімувала закриту рік тому справу проти Юрія Гудименка, і яку мету переслідує слідчий Жовтневого райвідділу міліції Бібіка Є. В., підтриманий прокурором, наполягаючи на утриманні у в’язниці Юрія Гудименка на період слідства?
— На якій підставі суд задовольнив подання та ухвалив тримати Юрія Гудименка під вартою (у СІЗО) терміном на 2 місяці?
Вимагаємо від Вас взяти під особистий контроль питання щодо недопущення відновлення повторного встановлення знаків тоталітаризму, зокрема Сталіну на Запорізькій землі.
А також вимагаємо:
1. Негайно звільнити всіх затриманих політичних в’язнів — представників патріотичних і націоналістичних організацій, вина яких не доведена судом. А саме за нашими даними це: Юрій Гудименко, Едуард Андрющенко, Пилип Таран, Василь Лабайчук, Роман Хмара, Сергій Борисенко, Олексій Зануда, Віталій Вишнюк, Василь Абрамів, Юрій Пономаренко, Анатолій Онуфрійчук, Артем Циганок та інші.
2. Припинити переслідування в Україні за політичними ознаками.
3. Припинити моральний тиск на членів патріотичних організацій українців і громадян України, які не приховують своїх патріотичних поглядів, свідомих громадян, які відкрито, передбаченим у законодавстві шляхом, висловлюють свою незгоду з діями влади.
4. Притягти до відповідальності правоохоронців, що вдаються до свавілля, проводячи арешти без юридичних підстав, вдаються до морального тиску, не повідомляють рідним та адвокатам про місцезнаходження незаконно затриманих патріотів.
Відповідь просимо надати за адресою: м. Запоріжжя, вул. 40 років Р. України 86а, п 56.

22.01.2011 рік

Підписали
за дорученням зборів:
Голова ЗОО Братства вояків УПА
М. Калиняк

Голова ЗОО Конгресу Українських Націоналістів
В. Тимчина

Заступник голови ЗОГО Українська Народна Рада
А. Ковалик

Голова ЗОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка
О. Ткаченко

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment