ДАВНЯ, СОНЯЧНА, ДОСКОНАЛА

Микола ЗАРЕМБА,
голова Павлоградського міського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка

“Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог”.
Євангеліє від Івана

Чому ми живемо так бідно і злиденно? Людство вступило в XXI ст., епоху стрімкого розвитку і прогресу, а людина почувається самотньо в сучасному бурхливому життєвому морі. Цивілізація стоїть перед великими викликами і від того, чи зуміє вона їм відповісти, чи зуміє вийти з глухого кута, куди сама себе й загнала, залежить її майбутнє. Без переоцінки цінностей цього майбутнього немає. Бо не матеріальне повинно бути на першому місці, а духовне, бо людина, насамперед істота духовна, і коли ми всі цього не зрозуміємо, людство буде й далі занепадати. Основою основ духовного розвитку людини є її рідна мова. Слово має велику силу, воно може спонукати людину на дивовижні вчинки! На жаль, більшість сучасних українців не розуміють, яким дивовижним даром нас обдарував Бог. Я маю на увазі українську мову, одну з найдавніших мов у світі, якій за красою і лексичним багатством немає рівних серед інших! Ще за кілька тисяч років до хрещення Київської Русі наші предки поклонялися Сонцю, яке вони називали Ра, пізніше Ярилом. Так-от, корені РА, РО, ЯР, АР, ОР, ІР присутні в переважній більшості українських слів. Наприклад: правда, рада, райдуга, краса, град, яровина, просо, роса, дрова, хмара, трава. Слово трава є наочним прикладом давності української мови, воно містить у собі два кореня ра і ва. РА — це сонце, ВА — вода. Поєднання сонця і води дає життя всьому живому на Землі, зокрема й рослинному світу. Недарма наш державний прапор має кольори сонця і води. Наша мова приховує в собі дуже багато таємниць, відкриваючи які, ми будемо все більше і більше пізнавати самих себе. Недарма ж кажуть: “Іноземну мову можна вивчити за півроку— рік, а рідну мову треба вивчати все життя”.
Хотілося б ще звернути увагу на таке ганебне явище, як ненормативна лексика. Молодь навіть не задумується над тією шкодою, якої завдає собі і своєму оточенню. Мат негативно впливає на духовну ауру людини, вона втрачає свої захисні функції і людина починає хворіти.
Я звертаюся до всіх українців із закликом: “Спілкуймося божою, сонячною українською рідною мовою”! Шануймо її і вивчаймо. І тоді побачите, як ви змінетеся і внутрішньо — духовно, і зовнішньо — в поведінці. Яка мова — така й людина! Хочеш стати досконалішим — досконало вивчи мову!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment