ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ГОЛІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ (ГО) м. ВАСИЛЬКОВА КЕРІВНИКАМ ДЕРЖАВИ

Президенту України
Віктору Януковичу
Голові Верховної
Ради України
Володимиру Литвину

Шановний Вікторе Федоровичу!
Шановний Володимире Михайловичу!

Нам прикро спостерігати за тим, як в Україні щодалі більше згортається українська національна культура і, зокрема, наша рідна мова. Про це свідчить неприпустима мовна поведінка багатьох високопосадовців Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та інших державних інституцій, які свідомо порушують 10 ст. Конституції України. Важко повірити в те, що вони не розуміють, що сила нашої держави, — насамперед, у силі української нації, в її історичній самобутності й цілісності, в спадкоємності світогляду поколінь, у неприпустимості її політичного розброду, в неповторній українській культурі, осердям якої є національна мова.
Виразним прикладом вимивання з України української сутності стали різні масштабні розважальні телепередачі на зразок “Зірка+зірка”, “Х-фактор” та інші, пересичені голлівудською начинкою в російськомовному виконанні. Можна було б привести безліч прикладів, які вказують на те, що з українського життя витісняються українські національні цінності. Все це робиться під тим приводом, що в країні половина населення спілкується російською мовою. Під цим же приводом і проштовхується безглузда ідея двомовності. Авторів цієї ідеї зовсім не бентежить те, що кількість українськомовного населення в Україні, (1924 року 7 % росіян), стрімко зменшувалася внаслідок Голодомору, репресій, розгулу агресивного атеїзму в 30-ті роки минулого століття та під час і після Другої світової війни. Підкреслюємо, що сталося це не в результаті життєтворчих процесів, а внаслідок нечуваного цивілізаційного потрясіння. Отже, процес мовного виродження саме українців свідчить не на користь тих, хто стверджує, що геноциду українського народу не було. Автори двомовності, а насправді розділення українців, нехтують також тією обставиною, що підставою для утворення незалежної України був не інтернаціоналізм, не космополітизм і не ідея двомовності, а українська національна ідея, тобто, — споконвічна мрія українців мати свою власну державу, наповнену рідними мотивами.
Тож мовне питання — не арифметичне, а трагічне питання. Його не можна вирішувати за фактом кількісного співвідношення носіїв української та російської мов. Його слід вирішити з урахуванням того, що мільйони ненароджених дітей вбитих геноцидом українців не можуть встати на захист підрубаної під корінь української нації. Тому ми радимо тим, хто хоче остаточно розтерзати Україну за мовною, релігійною та іншими ознаками схилити свої голови перед пам’яттю замордованих українців і застерегти себе від того, щоб часом не стати співучасниками чергового великого злочину проти українців і всього народу України.
Саме через неправильну державну політику в питанні реалізації національної мрії Україна перебуває в довгостроковій цивілізаційній кризі. Тож будь-який чиновник повинен був би давно зрозуміти, що без відродження української нації, як повнокровного цілісного цивілізаційного організму, як творця неповторної культури, як станового хребта всього українського суспільства, неможливий розквіт культур національних меншин. Отже, першочерговим завданням влади і всього суспільного активу України повинна бути робота, спрямована на розвиток і утвердження української нації, яка становить близько 78 % усього населення України, на утвердження її історичного права посісти достойне місце серед інших народів світу. Без цього жодна запланована реформа в Україні не може бути успішною.

З повагою
Голова ГО “Рада старійшин м. Василькова”
В. І. КАЛІНІЧЕНКО;
Голова ГО “Просвіта” ім. Тараса Шевченка
А. Г. МАРУЩАК;
Голова ГО “Громадське віче”
Г. Л. ДАРМОСТУК;
Голова ГО “Союз Чорнобиль”
В. І. ХАРЧЕНКО;
Голова ГО Жіночий клуб ім. Алли Горської
Л. Г. МЕЛЬНИЧУК;
Голова ГО “Дар життя”
Л. П. ОКРУЖКО;
Голова ГО Спілка офіцерів м. Василькова

Р. М. ПАЛЬОХА

Поділись і насолодись:
 • Blogosvit
 • del.icio.us
 • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MyNews
 • Роздрукуй на пам’ять!
 • Technorati
 • TwitThis

Related posts

One Thought to “ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ГОЛІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ (ГО) м. ВАСИЛЬКОВА КЕРІВНИКАМ ДЕРЖАВИ”

 1. UAR

  Зажурилось Запоріжжя,
  Київ, Львів, Прилуки.
  Заграбастав Україну
  Зек у грязні руки.

  Ще й на «трон» він не сідав,
  А його вандали,
  Серед ночі у парку
  Шевченка ламали.

  І затягне Україну
  До Союзу знову,
  А чужими «языками»
  Знищить рідну мову.

  І тризуб він нам замінить
  На пташок з дзьобами.
  Знову стануть українці
  Для них лиш хохлами.

  Забувайте про Європу,
  Незалежність, мову
  Малоросією буде
  Україна знову.

  Запанують москалики
  По всій Україні.
  Не одягнеш вишиванку
  На свята, як нині.

  Українськії Герої
  Для них – всі фашисти.
  Їх не люблять хаменята,
  Також комуністи.

  І Шухевич, і Бандера
  Для них лиш – бандити.
  Українцям, як на світі,
  Без Героїв жити?

  Дух і Волю не зламає
  Окупанта зміна,

Leave a Comment