Я воскрес, щоб із вами жити

О. В. ФЕЩЕНКО,
голова Черкаського обласного об’єднання товариства “Просвіта”

Нас, черкащан, зимовою дниною покликали Біївці — село Василя Симоненка — віддалене від цивілізації, тихе, багате на добрих людей, що в Лубенському районі на Полтавщині. Пригадуючи сторінки біографії, дивлячись на мальовниче село, відчуваємо неповторну свіжість і глибину всього, що давало живлющість таланту поета. Саме тут, у селянській хаті, одержав Василь перші життєві уроки від мами і від діда Федора: любити людей і землю — “що б там не було”.
Творчість Василя Симоненка по-особливому шанують його земляки: у рідній школі в селі Тарандинці створили музей, встановили пам’ятник поету, вивчають його твори, проводять вечори пам’яті, заснували літературно-мистецьку премію імені В. Симоненка.
…Вклонившись біївській і тарандинській днині, рідній Василевій хаті, людям, ми, черкащани, одержали благословення на проведення свого свята поезії, на втілення проекту “Зоря В. Симоненка зійшла над Черкащиною”. Ось уже впродовж трьох років Черкаське обласне об’єднання товариства “Просвіта ” ім. Т. Шевченка спільно з Черкаським колегіумом “Берегиня” Києво-Могилянської академії впроваджують проект поглибленого вивчення творів В. Симоненка, декламування поезій та інсценізація їх, конкурс малюнків до творів, виконання пісень на слова поета, написання власних творів про “витязя молодої української поезії”. У навчальних закладах, бібліотеках просвітяни постійно проводять відповідну роботу.
У велике свято поезії перетворився цьогорічний обласний конкурс, який нещодавно відбувся у міській бібліотеці ім. Лесі Українки. З різних куточків нашого краю прибули переможці міських, районних конкурсів, аби взяти участь в номінаціях: “Декламація”, “Інсценізація”, “Власна поезія про В. Симоненка”, “Пісні на слова В.Симоненка”. Члени журі конкурсу відзначають ретельну підготовчу роботу кожного учасника, перейнятість великою любов’ю і до поетичного слова, і до самого автора.
Переможцями конкурсу визнано учнів Черкаської школи № 33 ім. В. Симоненка, колегіуму “Берегиня”, Першої міської гімназії, Черкаських шкіл № 6, 10, 17, 28, 29, 32, Мошнівської та Руськополянської шкіл Черкаського району, Драбівської школи К.-Шевченківського району, Лисянського навчально-виховного комплексу — гімназії та ін.
Переможцям і всім учасникам конкурсу організатори подарували збірки творів В. Симоненка, обласна організація Спілки письменників — часопис “Холодний Яр”. Незабутнє враження залишилося у всіх після відвідин кімнати-музею В. Симоненка у редакції газети “Черкаський край”, де молодий журналіст починав свою трудову діяльність. Вклонилися конкурсанти та їхні наставники-просвітяни пам’ятнику поетові, який нещодавно відкрито в Черкасах:
“Здрастуй, сонце,
здрастуй, вітре!
Здрастуй, свіжосте нив!
Я воскрес, щоб із вами жити”…
Обласна телекомпанія “Рось” зробила передачу про обласний фестиваль-конкурс, а ми, просвітяни, дуже вдячні всім, хто плекає рідну мову, хто береже вишукані українські традиції, хто долучається до виховання нового покоління українців.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment