ІСТОРИЧНА ПОСТАТЬ ЗІ ЗНАКОМ «МІНУС»

4 лютого, у день 130-річчя від дня народження сумнозвісного земляка луганців, одного з найближчих сталінських поплічників Климента Ворошилова, відбулася презентація публіцистичного нарису “Справжній Ворошилов”, автором якого є Ірина Магрицька — відома журналістка-просвітянка з Луганська, кандидат філологічних наук, доцент СНУ імені Володимира Даля. У залі просвітянського Українсько-канадського центру “Відродження” зібралося понад 100 представників демократичної громадськості обласного центру, серед яких було чимало молоді.
Вступне слово на презентації виголосив голова Луганського обласного об’єднання “Просвіта” Володимир Семистяга, який, окресливши значення виданої Іриною Магрицькою праці, зосередив увагу присутніх на неоднозначності постаті самого Ворошилова, зокрема повідомив сторінки його біографії, пов’язані з просуванням до вершин партійної та державної влади, участі в організації та проведенні комуністичних репресій та Голодомору-геноциду на українських землях.
Авторка нарису у своєму виступі перед аудиторією пояснила, чому вона взялася за його написання. До цього її як громадянку спонукали дії міської влади Луганська — і то за ініціативи навіть не комуністів, а “регіоналів” — з відзначення на високому рівні ворошиловського ювілею: з місцевого бюджету було виділено чималі кошти на реставрацію пам’ятника Ворошилову на коні, що стоїть перед міською радою (хоча сам пам’ятник такої реставрації аж ніяк не потребує), створено цикл передач і документальних фільмів — хвалебних од про цю особу, в Луганську відкрито його музей, куди вже почали водити численні групи школярів, організовано класні години у школах області, присвячені возвеличенню цього “маршала з народу”.
Ірина Магрицька додала: “Якщо Ворошилов і є історичною постаттю, то явно зі знаком “мінус”, адже був яскравим уособленням тоталітарно-репресивної комуністичної влади. Сьогодні ж, коли правда про сумнівних лідерів комуністичної доби дуже потрібна широкому загалові, відчутний брак публіцистичних праць на цю тематику. Тому я й узялася за написання нарису”.
Іще дослідниця щиро подякувала отаманові Східного козацтва України Сергієві Борисенку за фінансову підтримку видання її книжки накладом 1000 примірників.
В обговоренні публіцистичного нарису “Справжній Ворошилов” узяли участь засновник НРУ на Луганщині, кандидат філософських наук Юрій Козовський; учитель історії Олександр Тихий; лікар за фахом, а за покликанням історик-краєзнавець, автор історичного нарису “Минуле українського козацтва на Луганщині” Ігор Саєнко; кандидат історичних наук, доцент СНУ ім. В. Даля Андрій Фомін.
Особливо запам’ятався присутнім виступ ветерана бойових дій у Другій світовій війні Василя Ульянченка, 1920 року народження, який, розповівши про тяжку долю своєї родини під час колективізації, Голодомору і політичних репресій, наголосив на прямій причетності до цих злочинів проти українців К. Ворошилова. Василь Микитович відзначив також бездарне командування цим улюбленцем луганської влади Червоною армією, через що навіть сам Сталін змушений був усунути його з посади Наркома оборони СРСР. Ветеран також закликав усіх бути пильними сьогодні, коли в Україні знову розпочалися репресії, влаштовані владою “регіоналів”. Цю ж думку розвинув у своїй промові один зі старійшин луганської “Просвіти”, кандидат економічних наук Володимир Литвин. В Україну повертається “ворошиловщина” — таким був лейтмотив не одного виступу під час презентації. Тож просвітяни переконані, що підняття на щит постаті Ворошилова луганськими можновладцями з Партії регіонів є симптоматичним, адже засвідчує їхнє прагнення повернутися до комуністично-більшовицьких тоталітарних часів із притаманними їм диктатурою і свавіллям.

Прес-центр Луганського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment