ПОДАРУЙТЕ КНИЖКУ!

Петро АНТОНЕНКО

Одними з перших в Україні Громадський комітет із відзначення 20-річчя Незалежності створили в Чернігові. Він діятиме на базі “Просвіти”, і саме в будинку обласного об’єднання пройшли установчі збори комітету. Координаторами комітету обрано голову обласної “Просвіти” Василя Чепурного та голову обласної організації УНП, депутата Верховної Ради ІV скликання Володимира Ступака, обоє — з перших рухівців і просвітян. До комітету увійшли відомі, авторитетні люди, представники різних партій і громадських організацій. Зокрема голова Спілки роботодавців “Сіверщина”, депутат обласної ради Віктор Лазар (ПРП), президент Чернігівської торгово-промислової палати, депутат міськради Костянтин Іванов (партія “Удар”), відома поетеса, авторка знаменитої пісні “Козачка” Надія Галковська (УНП).
Громадський комітет не дублюватиме діяльності подібної державної структури в області, хоча готовий співпрацювати з владою щодо гідного відзначення ювілею держави. Але пріоритет надається саме громадській активності. Адже в комітеті згуртувалися люди, які стояли біля витоків боротьби за Незалежність, працювали заради її зміцнення всі ці два десятиліття. Тому й роботу намітили серйозну. Передусім, це видання книжки, присвяченої становленню Незалежності, її утвердженню і в області, і в Україні. Досвід уже є. Позаторік ці ж громадські активісти видали об’ємний, більш як на 300 сторінок том, присвячений 20-річчю Народного руху, винятково на місцевому матеріалі, одне з найпомітніших таких ювілейних видань в Україні. До нової книжки увійде цикл публікацій не лише про історію становлення Незалежності, це буде аналіз того, що відбувалося за всі ці 20 років у політичному і громадському житті, культурі й мистецтві, економіці, соціальній сфері, медіа-просторі. Буде проведено цикл науково-практичних конференцій зі згаданої тематики.
На Чернігівщині “Просвіта” і Народний рух починали національне відродження, боротьбу за державність, зокрема, й такими масовими акціями, як кількаденні історико-просвітницькі походи “Дзвін-90” та “Козацькими шляхами-91”. Обидва походи історичними місцями Чернігівщини завершувалися в гетьманській столиці України Батурині, історичну пам’ять про яку відроджували рухівці й просвітяни. Тоді й було проведено перші Всеукраїнські козацькі свята в гетьманській столиці, які стали традиційними. Із нагоди 20-річчя походу “Козацькими шляхами” Громадський комітет запланував провести новий похід тими ж стежками. Цього разу переважна більшість його учасників — молодь, зокрема члени обласної “Молодої Просвіти”.
Ще одна справа вже започаткована Комітетом: збір книг для Української бібліотеки Москви. Отож просвітяни звертаються із закликом до всіх, хто може допомогти в цій добрій справі, подарує книги зі своїх зібрань чи пожертвує кошти для закупівлі книг українцям Росії.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment