ВОЛИНЬ ВШАНОВУЄ СЛАВЕТНУ ЗЕМЛЯЧКУ

Микола КУЧЕРЕПА,
голова Волинського облоб’єднання “Просвіти”

Леся Українка — славетна наша землячка — завжди знаходить пошанування серед волинян. У нас є музей-садиба в селі Колодяжному Ковельського району, де працюють віддані знавці життя й творчості Лесі Українки. Там уже проводять різні заходи до 140-річчя від дня народження поетеси. Волинський національний університет носить ім’я Лесі Українки, і левову частку заходів до ювілею проводитиме саме цей колектив. Тут відбудуться: літературно-мистецька композиція “Крилате слово — от моя стріла”; урочиста академія, на яку обіцяли приїхати академіки Микола Жулинський, Мирослав Попович, письменниця Оксана Забужко та інші; виставки художніх робіт студентів і викладачів із Волинського університету мистецтв; конкурс читців поезій Лесі Українки; вистави; ювілейна експозиція; презентація наукових видань; презентація бібліографічного покажчика “Леся Українка на сторінках журналу “Слово і час”, у якій братиме участь головний редактор цього журналу Л. Скупейко й упорядник Л. Златогорська.
Просвітянські заходи також будуть проведені й у Луцьку, і в районах. Зокрема в Горохівському районі вже пройшов конкурс декламаторів, літературний вечір “Безсмертна дочка Прометея” з переглядом фільму “Лісова пісня” для учнів шкіл цього району. Голова Луцького міського об’єднання “Просвіти” Оксана Кучинко докладає багато зусиль, щоб організувати літературно-мистецький вечір “Хотіла б я піснею стати”. У ньому візьмуть участь студенти Волинського училища культури й просвітяни.
При Волинському краєзнавчому музеї діє активний осередок “Просвіти”, який має назву “Світець”, де також проводитимуть різні заходи.
У Луцьку є три пам’ятники Лесі Українки. Волинська адміністрація разом з обласним відділенням НСПУ проведе в центрі, біля пам’ятника на Театральному майдані мітинг, урочисте покладання квітів. Опісля у Волинському обласному академічному театрі відбудеться музично-драматична вистава “Голгофа” за драмами Лесі Українки “Одержима” та “На полі крові”. Режисер-постановник — Розстальний.
Багато заходів із цієї нагоди проводитиме й Волинська організація НСПУ.
У бібліотеці кожного мешканця нашого краю є твори Лесі Українки, Волинь пишається, що має таку талановиту поетесу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment