«З НАМИ ПОВОДЯТЬСЯ ТАК, ЯК МИ ДОЗВОЛЯЄМО»

Коментар Сергія МЕЛЬНИЧУКА,
студента Східноукраїнського національного університету,
автора книжки “Моя боротьба за мову”, м. Краснодон

Я вважаю, що з проголошенням незалежності України комуністичну адміністрацію не було усунуто від влади і вона продовжує правити старими методами. Рух за визволення України з радянської імперії зупинити було неможливо. Тому владні структури вирішили дати дозвіл на проголошення української незалежності. Тим часом розподілити між собою державне майно, конвертувати свої посадові майнові статки, потім довести Україну до зубожіння, щоб українці самі попросилися до Московії. Мені часто доводилося звертатися до суду, захищаючи свої мовні та інші права. Неодноразово чув від прокурорів та інших посадових осіб репліки: “Ви ж хотіли незалежності, то їжте її”. Тобто людям свідомо нав’язували думку, що в усіх їхніх негараздах винна незалежність України.
Планомірне знищення української мови — діяльність цієї адміністрації. Тому на Сході застосування української мови в сфері освіти — дуже велика проблема. Українська мова знищується як одна з основних етнічних і національних ідентифікацій корінного населення Луганщини і взагалі України. У сфері освіти чиновники намагаються не використовувати українську, оскільки їхнє завдання — створити російськомовний простір, у якому мешканці були б прихильніші до Російської імперії.
Нинішні очільники держави порушують Конституцію України, не забезпечують дотримання прав і свобод громадян.
Я помічник народного депутата України Юрія Гнаткевича. За моїм зверненням народний депутат подав запит до Генпрокуратури про те, що в Східноукраїнському національному університеті, де я навчаюся, відбувається дискримінація за мовною ознакою і порушуються права студентів, які там навчаються. Звідти надійшла така відповідь:
“Постановою Кабінету Міністрів України від 2.10.2003 року затверджено Державну програму розвитку і функціонування української мови на 2004—2010 роки. На її основі в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля розроблено і реалізуються заходи з поетапного переходу навчального процесу на державну мову”. Але на скільки років розтягнеться реалізація цієї програми?
Тим часом постанови Кабміну не мають юридичної сили скасовувати норми й закони Конституції, яка гарантує право українцям отримувати освіту державною мовою. А таку відповідь дає Генеральна прокуратура, яка повинна проводити нагляд за дотриманням законів України. Я вважаю це правовим та адміністративним шахрайством. Тоді що, в Україні життя без правил? То яким же чином нам відстоювати свої права, не тільки мовні, а й просто на існування?
Обов’язково треба документально довести той факт, що в Україні юридичні норми не працюють. Щоб потім тих людей, які протестують, не звинувачували в тому, що вони бандити, як це роблять із Симоном Петлюрою і Степаном Бандерою. Я вважаю, що треба ввести в Конституцію таку норму, як право народу на повстання проти тиранії влади.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment