УКРАЇНСЬКУ МУЗИКУ — В ЕФІР!

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

Саме під такою назвою відбулася акція-протест для депутатів біля Комітетів Верховної Ради України. Поети, музиканти та небайдужі українці висловили своє рішуче “ні” спробі ухвалити закон, яким скасовується обов’язкова квота для української музики в теле- та радіоефірах.
Біля стін парламенту відбувся імпровізований концерт молодих українських виконавців: музиканти промовляли піснею, аби змусити владу замислитися.
Висловили свою позицію Галя Тельнюк (гурт “Сестри Тельнюк”), Вова зі Львова, поети Артем Полежак, Сергій Пантюк, гурти “Самі свої”, “Дель Тора”, “Гуляйгород”, режисер Сергій Архипчук та інші.
На думку голови мистецького об’єднання “Остання барикада” Олеся Донія, нині багато що залежить від такого громадського спротиву: “При владі російські націоналісти, значна частина яких хоче не просто деукраїнізувати Україну, хоче, щоб не існувало української мови. Вони для цього намагаються використовувати різні засоби — через Верховну Раду, через Міністерство освіти, через Московський Патріархат, і дуже багато залежить від звичайних громадян, які хочуть співати українською мовою, хочуть слухати українську мову і за це боротися. Наша акція — це один із проявів такої боротьби”.
Сергій Пантюк: “Я українець і цим  пишаюся, і нікому не дозволю на побутовому і державному рівні придушувати мою мову, мою пісню, мою культуру. Ви надто нікчемні, надто дрібні і надто нікудишні!”
Вова зі Львова: “Загубивши мову, ми загубимо культуру, а загубивши культуру, ми загубимо себе!”
Сестри Тельнюк: “Насправді це велика образа, кинута всім. Висловлена думка, що від усього українського “тошнить” — ще раз нас принизили, ще раз нас назвали рабами! Всі творчі професії будуть знищуватися, наголошують ще раз, що українці не мають права творити, через 20 років незалежності кажуть, що ми бидло, що ми не можемо творити, від нас гидко. Якби знали, що за це буде покарання, що за це підніметься вся Україна, то ніхто б не посмів такого говорити… Але не бояться! Хочуть показати, що перспективи нема в українській поезії, музиці, взагалі — перспективи у творчої інтелігенції немає!”
Сергій Архипчук: “9 років тому народився “Мазепа-фест” у Полтаві — з такою бойовою назвою тільки тому, що ми не могли почути гурти, які уособлювали, випереджували, формували час, формували смаки молоді. Мазепа-фест воює так само як Тарас Бульба, як рок-фестивалі… Я хочу, щоб ви не розслаблялися. Це утиски української мови, Бондаренко і компанія хочуть знищити нас, але не вийде!”
Як відомо, проти цього антиукраїнського проекту виступило також науково-експертне управління Верховної Ради. За Законопроект Олени Бондаренко вже проголосували у першому читанні, його підтримали 240 народних депутатів Партії регіонів, комуністів і литвинівців.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment