СЕРГІЙ ТАБУНЩИК: «МИ АКЦЕНТУЄМО НА ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ, НЕПОВТОРНОСТІ…»

Зірка МЛАДИ (Марини Юрасової) засяяла на “Червоній Руті”. Співачка виконує пісні у стилі етно-джаз-поп, майстерно балансуючи між народним співом, джазовим виконанням та естрадною манерою… Продюсує Младу відомий композитор і музикант Сергій ТАБУНЩИК, із яким ми зустрілися у арт-клубі “44”.

— Сергію, як виник задум створити проект Млада? Коли Ви вперше для себе відкрили самобутність цієї співачки?
— Сьогодні не так багато хороших джазових музикантів. Якось колеги мені розповіли, що є така оригінальна співачка, яка виконує все дуже професійно, з якою цікаво працювати. Звичайно, я прийшов на концерт, познайомився і був вражений. Вона вирізняється своєю глибиною, музичністю, творчим підходом. Я довго не зволікаю: підходжу і пропоную. Так і розпочалася наша співпраця. Побачили світ проекти “Мрії Козерогів” (2002), “Дитячий проект” (2004), “Акустичний проект пісень Бйорк” (2005), крім того, ще були невеликі програми. Потім ми плідно спілкувалися і згодом вирішили подумати масштабніше. А чому б не зробити щось своє, неповторне? Для цього варто лише поглянути на таке багатство української народної пісні! Так народився проект Млада. Я розумію її душу, кожного разу переконуюся, що вона самобутня вокалістка, уособлення жіночої лірики й ніжності.
— Марина не випадково обрала такий сценічний псевдонім?
— Псевдонім — то моя ідея. Це давньослов’янське слово означає молоду дівчину, весну, віддзеркалюючи образ співачки. А зустрілося воно у пісні “Сидить Млада за столичком”, що увійшла до першого альбому “Ой весна, весна” (2005).
— Для творчості Млади характерний синтез фольклору та різних сучасних музичних стилів, проте українська народна пісня залишається центральною. Чим для вас є автентика?
— Українська пісня — основне джерело, це та нитка, яка єднає нас із пращурами. Знайшовши давню українську пісню, Млада завжди із захопленням каже: “Подивись, які слова, яка мелодія!..” Її захоплює мелодійність, ліричність твору. Млада просто награє на фортепіано мелодію і я відчуваю, як неймовірна легкість і спокій огортає душу. Інша справа — ми можемо зробити джазове аранжування, поекспериментувати, по-своєму осмислити… Наша мета — підкреслити самобутність співачки, а фольклор — найближче, найглибше, те, що не можна оминути. Ми не акцентуємо на класиці, на джазі, ми акцентуємо на індивідуальності, неповторності.
— Пошуком пісень займається Млада? Звідки черпаєте матеріал?
— В основному, вона. Авторські твори пишу я. Співачка дуже серйозно підходить до пошуку пісень, розуміючи важливість цього, їх красу, трактує кожний твір по-своєму. Вона каже: “Якщо глибокі красиві слова, то і мелодія завжди прониклива”. Млада обирає ті твори, де є своя таємниця, де присутній тільки натяк, де відчуваєш зворушливість, глибину, про яку не говориться.
— Млада пише власні авторські пісні?
— Вона писала твори, з якими потрапила на “Червону Руту — 97”. Зараз ми більше занурилися у фольклор, і якось у неї до цього руки не доходять. Можливо, у майбутньому знову захоче писати.
— Зазвичай вживатися двом творчим особистостям важко. Бувають суперечки, конфлікти? Не боїтеся, що в майбутньому співпраця може перетворитися на конкуренцію?
— Навіть натяку на це немає. Насамперед є взаєморозуміння, у наших відносинах у нас повна гармонія. Хоча завжди можуть виникнути певні моменти, зіткнення різних позицій, та кожен має право на власну думку… Але коли є одностайність і гармонія, ми розуміємо і зростаємо разом.
— Світ побачив лише один альбом “Ой весна, весна…”  2005 року. Відтоді нічого нового не випустили…
— Младу потрібно більше знайомити з людьми. Ми хочемо запустити її пісні на радіо. Окрім альбому “Ой весна, весна”, є ще один — “Голубка”, який не вийшов. Півальбому “Голубка” складається із народних пісень, інші — це авторські твори, створені на фольклорній основі. Чому ми не випустили другий альбом? Бо не вистачало фінансової допомоги. Та головне — є творчість, і варто шукати способи, щоб доносити її до людей. Я все-таки не стільки продюсер, скільки музикант. От слухаю Баха, Моцарта, Шопена, Чайковського, і ця музика тягне мене вгору, так і творчість Млади може надихати. Для нас найкраща нагорода, коли люди переймаються нашими піснями, коли на їхніх очах сльози.
— Можна простежити, як пісні з першого альбому удосконалюються, ви подаєте їх у різних інтерпретаціях… А до яких експериментів вдаватиметеся в майбутньому?
— Зараз з’явилося дуже багато електронної музики, яка додає певних відтінків… Нас ця музика зацікавила. Хоч і створюємо свій неповторний стиль, але можна запозичувати деякі моменти — це залежить від творчого польоту, від нашого широкого погляду. Я уже декілька творів зробив із електронним звучанням, а новий звук — це нове бачення, нові емоції, тут більше електронно-небесного обрамлення. Але Млада у цьому обрамленні все одно виступає з народною піснею. І це все може бути таким широким, барвистим… У нас ще буде безліч цікавих пісень, і хотілося б поділитися цією музикою з людьми. Якщо буде більше такої музики, світ стане кращим.

Спілкувалася Уляна ВОЛІКОВСЬКА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment