ОГОЛОШЕНО ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС

1447
“Портрет сподвижника Івана Гонти гайдамацького ватажка Івана Бондаренка”. З фондів Національного заповідника “Хортиця”

Євген БУКЕТ

Цьогоріч виповнюється 265 років від дня народження гайдамацького ватажка, останнього полковника Коліївщини Івана Бондаренка. Він очолив загін повстанців, який діяв на київському поліссі, розправляючись із поміщиками, польською шляхтою та орендарями. Завдяки своїй хоробрості Іван Бондаренко був популярним серед людей. Підступно схоплений у Макарові, страчений у Чорнобилі. Дату смерті саме цього ватажка — 8 серпня 1768 року прийнято вважати завершенням гайдамацького повстання — Коліївщини. А рік його народження вдалося встановити завдяки одній із народних пісень, яких збереглося чимало. Одні з найперших відомих записів пісень про Бондаренка — “Хвалилася Україна, що в нас добре жити”, “В Макарові, славнім місті, пророчисте свято” і “Ой хвалився Бондаренко” збереглися в альбомах Тараса Григоровича Шевченка.
Тож не випадково, саме напередодні Шевченківських свят Київське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, обласна організація Національної спілки краєзнавців України, редакція Всеукраїнського культурологічного тижневика “Слово Просвіти”, редакція газети “Макарівські вісті” та Макарівський районний центр творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала оголосили літературний конкурс із нагоди 265-річчя від дня народження Івана Бондаренка. Його мета — вивчення історії рідного краю та популяризація діяльності гайдамацького ватажка Івана Бондаренка, а також виявлення та підтримка талановитих молодих літераторів, виховання патріотизму й національної свідомості.
Найвідоміший і найпопулярніший гайдамацький отаман у Макарівському районі Київської області, адже народився Іван Бондаренко у селі Грузькому на Макарівщині, а нинішній райцентр був осередком діяльності його загону. Саме тому вже більше місяця тривають презентації цього літературного конкурсу в районі. Вже відбулися зустрічі з учнями Макарівського природничо-математичного ліцею, Бишівської і Гружчанської загальноосвітніх шкіл І—ІІІ ступенів, членами літературної студії “Сузір’я” ЦТДЮ ім. Д. Туптала, працівниками районної бібліотечної системи. Учасники кожної такої зустрічі з цікавістю знайомляться з нашим часописом.
Літературний конкурс із нагоди 265-річчя від дня народження Івана Бондаренка не має вікових і територіальних обмежень, проте особлива увага до творів учнів загальноосвітніх шкіл і студентів. До участі приймаються роботи, присвячені оспіваній Тарасом Шевченком добі Коліївщини, обсягом до двох сторінок друкованого тексту 12 кеглем. Окремо має бути зазначено прізвище, ім’я, по-батькові конкурсанта, зворотна адреса, контактний телефон. Жанр творів — поезія й проза. Мова — українська.
Журі, яке очолює головний редактор “Слова Просвіти” Любов Голота, визначить переможців конкурсу, які отримають цінні подарунки. Твори переможців будуть опубліковані на сторінках газет “Слово Просвіти”, “Макарівські вісті”, в літературних альманахах студії “Сузір’я” та книжці про життя і діяльність Івана Бондаренка.
Роботи приймаються до 1 травня 2011 року на електронну скриньку lystok [at] ukr.net або на нашу поштову адресу — вул. Хрещатик, 10-б, Київ-1, 01001, редакція тижневика “Слово Просвіти”. Довідки за телефоном у Києві 279-39-55.

Поділись і насолодись:
 • Blogosvit
 • del.icio.us
 • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MyNews
 • Роздрукуй на пам’ять!
 • Technorati
 • TwitThis

Related posts

3 thoughts on “ОГОЛОШЕНО ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС

 1. це зрозуміло.дякую

 2. @ milewski:
  А чом би й ні? Важлива насамперед гайдамацька тематика. Звісно, особисто мені хотілося б читати присвяти саме цьому ватажкові, але умови конкурсу до цього не зобов’язують.
  Умови конкурсу дивіться тут.
  Також можна почитати про ватажка на Вікіпедії.
  Фрагменти пісень про Бондаренка читайте тут.
  Можна знайти й більше інформації про Івана Бондаренка. Для цього достатньо переглянути книжки, присвячені Коліївщині або просто поблукати Інтернетом. Бажаю всім успіхів!

 3. якщо є твір( поезія), написаний про шевченка, але там багато роздумів шевченківських нібито про коліївщину і т.п. , така форма допустима7
  запитую від імені учня 10 класу Лукіна Євгенія

Leave a Comment