ДУХОВНА КРИНИЦЯ

p1010043Уляна ВОЛІКОВСЬКА
Фото Наталії АНТОНЮК

9 березня громадські організації, творчі спілки, партії провели численні заходи на вшанування Тараса Шевченка з нагоди 197-ї річниці від дня народження. Національно-патріотичні сили Києва зібралися ополудні біля пам’ятника Кобзареві.
“Сьогодні йдемо до святих для кожного українця місць, пов’язаних із пам’яттю великого сина українського народу Тараса Шевченка, бо Україна починається із Тарасового слова”, — звернувся до поважної громади поет, народний депутат Верховної Ради першого скликання, ведучий мітингу біля пам’ятника Кобзареві у Києві Володимир Шовкошитний.
Делегації від Української народної партії, Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, Конгресу українських націоналістів поклали квіти у вінок пам’яті Тарасові.
Голова Української народної партії Юрій Костенко: “Шевченко для кожного українця є духовним батьком і нашим одвічним поводирем, до якого приходимо з питанням, коли нарешті у своїй хаті, на своїй землі буде своя правда і сила, і воля. В Україні, на превеликий жаль, через 20 років незалежності немає справжнього українського господаря, з року в рік усе більше проблем навколо української мови, культури, історії. І так буде доти, доки українська влада не базуватиметься на українських національних інтересах. У Тарасів спосіб можна бути сильними, і вільними, і гордими у світі. В Україні можна навести лад, спираючись на його пророчі слова”.
На мітингу висловив свою позицію голова Конгресу українських націоналістів Степан Брацунь: “Сьогодні ми бачимо, що між народом і владою велике провалля. Ми повинні, озброївшись словами Шевченка, йти у народ, допомагати йому зрозуміти чин борців за волю, крок за кроком відстоювати українську мову та державність”.
Кінематографіст, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Леонід Мужук наголосив, що нині найважливіше завдання — повернути Україні інформаційний і культурний простір: “Важливо, щоб у нас було українське кіно, українське телебачення, а на українському телеекрані був присутній образ Тараса Шевченка, — не вигаданий, а той, яким він є насправді, який збирає нас тут”.
Громада слухала виступи кобзарів, гурту “Сад”, хору “Гомін”.
Вдався й просвітянський літературно-мистецький вечір “Вінок шани Кобзареві від молоді” у Київському міському будинку вчителя. Участь у святі взяли молодіжні та дитячі художньо-мистецькі колективи. “Ми завжди будемо іти до Тараса Шевченка як до духовної криниці, щоб набратися сил і духу”, — привітав усіх зі святом заступник голови Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка Микола Нестерчук, вручивши нагороди від імені Товариства учасникам святкового дійства.
Пісня “Тарасова весна” у виконанні Народного камерного хору “Жайвір” зі Львова наповнила залу піднесеним настроєм. Запам’яталися й виступи юних співаків Софійки Марисенко (“Якби мені черевички”), Романа Грабовенського (“Родина”), зразкового дитячого хореографічного колективу “Зернятко” з композицією “Братик і сестричка”. Пісню “Реве та стогне Дніпр широкий” виконав ансамбль сопілкарів середньої школи № 9 Оболонського району м. Києва.
Особливого глибокого настрою додала бандура — пісня “Думи мої” пролунала у виконанні просвітянина Віталія Мороза. А заключним акордом вечора прозвучав Хор народної пісні “Надія”.

Related posts

Leave a Comment