ГПУ ПІДТВЕРДЖУЄ КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ ПРОТИ КУЧМИ

Перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін підтверджує інформацію про порушення кримінальної справи проти колишнього Президента України Леоніда Кучми.
Як передає кореспондент УНІАН, про це Р. Кузьмін заявив 22.03.2011 р. на пресконференції у Києві, відповідаючи на запитання журналістів.
“…Питання кваліфікації справи — це питання не сьогоднішнього дня. Л. Кучма підозрюється у перевищенні повноважень, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, які призвели до вбивства журналіста Ґонґадзе”, — сказав він.
За словами першого заступника генпрокурора, під час розслідування справи про вбивство Георгія Ґонґадзе в окреме провадження було виділено справу щодо обвинувачення у вбивстві журналіста колишнього генерала МВС Олексія Пукача.
Як зазначив Р. Кузьмін, “під час розслідування основної справи за фактом вбивства журналіста відпрацьовувалися  припущення щодо організаторів, співучасників, можливих замовників. Саме в результаті цього зібрано достатньо доказів щодо причетності Леоніда Даниловича до злочину — у вбивстві Ґонґадзе і незаконних діях до журналіста Подольського”.
Р. Кузьмін наголосив, що Л. Кучмі обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. “Відповідну постанову направлено до прикордонної служби”, — сказав він.
Р. Кузмін висловив упевненість, що розслідування цієї справи буде закінчено найближчим часом.
Як повідомило у понеділок, 21 березня, агентство УНН (Українські національні новини) з посиланням на джерела, наближені до ГПУ, “Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти колишнього Президента України (1994—2005 рр.) Л. Кучми у справі щодо вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе”.
Довідка УНІАН. Журналіст Г. Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було знайдене тіло без голови, яке, за висновком експертів, могло належати журналісту.
15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Г. Ґонґадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України — Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений — ексгенерал МВС О. Пукач — перебував у розшуку з 2005 року і був затриманий 21 липня 2009 р.
6 грудня 2010 року пресслужба Генеральної прокуратури повідомила, що Головне управління з розслідування особливо важливих справ завершило розслідування у кримінальній справі за звинуваченням О. Пукача у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 364 Кримінального кодексу України і ч. 3 ст. 166 і пп. “в”, “і” ст. 93 Кримінального кодексу України 1960 року.
Досудовим слідством встановлено, що у ніч на 17 вересня 2000 року О. Пукач, діючи за вказівкою тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та інших посадовців, скоїв умисне вбивство Г. Ґонґадзе за попередньою змовою групою осіб, у зв’язку з виконанням потерпілим громадських і журналістських обов’язків.

УНІАН

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment