КОЖЕН ТВІР НАРОДЖУВАВСЯ ЗНОВУ

img_4126У Національному музеї Тараса Шевченка відбувся завершальний етап Київського міського конкурсу читців поезії Кобзаря. Цьогорічний захід ювілейний — він відбувся уже вдесяте.

Надія КИР’ЯН
Фото Олеся ДМИТРЕНКА

Учасників конкурсу та членів журі привітав заступник голови КМДА Леонід Новохатько. Він відзначив, що творчість нашого національного генія була багатогранною: “У різні періоди Тарас Шевченко віддавав перевагу то поезії, то прозі, то живопису. Порізному й ми сприймали його за останні 150 років. Свого часу трактували переважно як борця за соціальну справедливість. “Але наші відомі художники, — сказав Леонід Михайлович, — мені давно говорили: “Ось прийде час, і ми шануватимемо Тараса Шевченка як художника не менше, ніж за слово”. Він був академіком імператорської Академії, першим академіком гравюри. Не можна применшувати цього в його творчості”.
Сьогодні ми вшановуємо його як майстра слова. Те, що ви, молоді, звертаєтеся сьогодні до поезії Тараса Григоровича, те, що цей конкурс відбувається вже вдесяте за підтримки Головного управління освіти і науки КМДА, дуже важливо. Дякую шановним членам журі, переможцям попередніх етапів конкурсу, їхнім наставникам — учителям. Бажаю натхнення в цій добрій справі”.
Читці хвилювалися, але їхній настрій був святковий, урочистий. На піднесений лад налаштовувала розташована в залі виставка ікон із колекції Ольги Богомолець, яка на той час проходила в музеї.
Розпочав дійство учень Київської ЗОШ № 186 Гліб Михайличенко декламацією вірша Дмитра Павличка “Шевченкова верба”. Це історія про те, як Тарас Шевченко, перебуваючи на засланні в Орській фортеці, посадив у пустелі вербову гілочку, прижив її, виходив. Вона нагадувала йому рідну Україну.
Верба ота у спеку в чужині
Поетові служила за діброву.
В Середній Азії і в наші дні
Вона із Каспієм веде розмову.
Виступи дітей були зворушливі. Учасники глибоко переймалися обраними творами, вкладали своє розуміння, душу, тому кожен твір ніби народжувався знову. Надзвичайно артистичними були виступи Софії Гах (спеціалізована школа № 112), яка прочитала “Лілею”; Валентини Владовської з “Вищого професійного училища” Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (уривок з поеми “Відьма”); Алли Мирончук, Дмитра Смаги та Ярослави Чернецької (СШ № 152) з композицією за творами Тараса Шевченка “Землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє”; Юлії Нестерук, (СШ № 252), яка виконала під акомпанемент бандури “Така її доля”, інших конкурсантів. За оцінками журі перші місця завоювали Іван Ремезовський (ЗОШ № 67) та Емілія Місюна (СШ № 223) за читання уривків із поеми “Сон”, а також Анна Снігур (СШ № 41) — уривок із поеми “Мар’яначерниця”, Роман Ремез із гімназії № 32 (“Кавказ”).
Усі конкурсанти та їхні вчителі отримали нагороди: від ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка “Кобзарі” й “Короткі тлумачні словники”, видані ВЦ “Просвіта”, диски із записами українських пісень, казок тощо, а також призи глядацьких симпатій від музею Шевченка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment