НА РІВНЕНЩИНІ — ТРАДИЦІЙНА ШЕВЧЕНКІВСЬКА ЕСТАФЕТА

Євген ЦИМБАЛЮК,
Рівненська обл.

На Рівненщині вже понад десяток літ існує щорічна традиція — передавати Кобзареву естафету. Цей захід став даниною пам’яті про перебування 1846 року Тараса Шевченка на теренах колишньої Великої Волині, де молодий художник та етнограф за завданням Київської археографічної комісії здійснював замальовки культурноісторичних пам’яток краю. Згадує Кобзар про волинські терени у своїх повістях. Зокрема у “Варнаку” розповідається, як герой цього твору мандрує з Кременця до НовоградаВолинського: “Из Кременца пошёл я через село Вербы в Дубно, а из Дубно на Острог, Корец и на НовгородВолынский, на берега моей родной, моей прекрасной Случи”. І хоч повість “Варнак” не належить до автобіографічних і головного героя повісті не можна ототожнювати з автором, немає жодних підстав сумніватися, що Кобзар, їдучи із Кременця до Житомира, відвідав саме ці населені пункти.
Відтак цей історичний маршрут спонукав рівненців до символічного заходу — шевченківської естафети. Цьогорічним її центром став Радивилів, до якого рік тому естафета перейшла від давнього Корця. Завершальним акордом стало літературномистецьке свято у районному Будинку культури. Зібралося надзвичайно багато люду — стільки, що в залі ніде було яблуку впасти. Мистецька виставка на тему Шевченкіани засвідчила, що талант Шевченка спонукав до прояву творчого хисту юних художників Радивилівського району.
Про інший хист — декламаторський — довелося почути під час концерту, коли школярі, які перемогли на районному та обласному етапах конкурсу читцівдекламаторів, демонстрували Кобзареве слово. Вражали й пісенні номери, особливо пісня про “…Високу кручу, де стоїть Тарас” у виконанні соліста Андрія Сірка та хору “Барвінок”.
Участь у святі взяла делегація Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України: Лідія Рибенко, Степан Бабій, Микола Береза, Юрій Береза, Микола Тимчак, Юлія Бондючна, Микола Пшеничний, Василь Басараба, Микола Оттов. Із їхніх вуст звучали роздуми про сутність Шевченкового слова. Актуальну тему виконання Шевченкових заповітів порушила на святі голова Рівненської обласної організації ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка Світлана Ніколіна. З особливим піднесенням лунали Кобзареві твори у виконанні заслуженого артиста України Олексія Заворотнього, одного з найактивніших популяризаторів поезії Кобзаря.
Апогеєм урочистостей стала передача шевченківської естафети. Вона символічна, але протягом року неодмінно наповнюватиметься низкою нових заходів на знак пошани Великого Тараса.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment