ГУМОРИНА-2011 З РОСІЙСЬКИМ НАПИСОМ НА КАШКЕТІ

Сергій СЛОБОЖАНСЬКИЙ,
Одеса

До честі одеситів, які добре знають ціну дотепному й влучному слівцю, вони ніколи не називали 1 квітня днем дурня, для них це свято веселих розваг, яке ось уже 28 років поспіль виплескується на вулиці й площі карнавальною гумориною. Залюблений у це місто і його здобрену кумедними українізмами говірку поет-сатирик Степан Олійник, який народився на Одещині саме на початку квітня, сказав про них: “Море й душі — все відкрите. Свій запал, “своє” слівце… Щедрі й милі одесити! Я люблю їх і за це”. Не випадково ж тисячі туристів прагнуть потрапити у теплі обійми Одеси саме в ці дні.
І нинішнього року 1 квітня в Одесі оголошено святковим днем, афіші сповіщають про традиційні й нові заходи. Карнавальна хода стартує біля пам’ятника Катерині II і пройде цього разу Дерибасівською, Приморським бульваром. Родзинкою карнавалу і гала-концерту просто неба стануть виступи учасників Першого міжнародного фестивалю клоунів “Комедіада”, ініційованого керівником комік-трупи “Маски” Георгієм Делієвим. А ще передбачено відкрити колективний пам’ятник письменникам ХХ століття у саду скульптур Літературного музею, влаштувати “Чисто одеські атракціони”, паради КВВешників і діджеїв. До пізнього вечора триватиме концерт українських і російських естрадних зірок, а на завершення — святковий феєрверк злетить у небо Одеси.
Мерія не приховує свого наміру перетворити гуморину на комерційний туристичний проект, але позмагатися у популярності свого карнавалу з Ріо-де-Жанейро їй навіть на думку не спадає. Доповненням нинішнього карнавалу є розцяцьковані платформи, що рекламуватимуть джаз-карнавал, мотозліт Гоблін-шоу, міжнародний кінофестиваль, парад наречених та інші цьогорічні заходи — своєрідні приманки для туристів. Як і завжди, концертні й театральні зали віддадуть під платні шоу “кроликів”, “Камеді Вумен”, “95-го кварталу” та інших невибагливих сміхотунів.
Одесити вже не перший рік нарікають, що їхня гуморина втрачає свою неповторність, індивідуальність, а карнавали тепер уже на сміх курям. Зумовлено це не економічною кризою, на яку посилається мерія, а насамперед кризою духовною. Експлуатація заяложеної “одеськості” міста вже не рятує, потрібна нова масштабна концепція фестивалю світового рівня. А він лише тоді стане привабливим, коли набуде яскравих національних ознак. Усе свято необхідно сповнити колоритними обрядовими українськими дійствами та козацькими забавами. Чільне місце у цій веселій веремії можуть посісти звичаєві розваги євреїв, греків, росіян, молдаван, болгар та інших численних етносів Одеси.
Джерела народного мистецтва й гумору невичерпні, ці традиції невмирущі. А одеський дух і колорит у поєднанні з етнічними та сучасними танцями, співами, веселощами засяють новими барвами.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment