КАЛИНОВА ГІЛКА РІДНОЇ МОВИ

Петро АНТОНЕНКО

Як добре, коли не лише проголошують гарні гасла та ідеї, а й щоденно спокійно і наполегливо роблять конкретну справу.
Днями до редакції “Слова Просвіти” завітав молодий чоловік. Представився: Павло Дзікановський, координатор Громадської акції “Калинова гілка”. Приніс і показав чудові наклейки, які виготовили учасники акції і пропонують усім охочим. У цій акції згуртувалися люди, незалежно від того,  до яких партій входять, люди різного соціального стану, але об’єднані любов’ю до рідної мови, вболіванням за неї. Звичайно ж, у числі перших серед них — просвітяни. Акція “Калинова гілка” відкрила свій сайт: kalynovahilka.org.ua. Тут цікава інформація про акцію, про те, де взяти наклейки (їх поширюють представники акції в областях). Уміщено звернення до всіх громадян, у якому закликають постійно спілкуватися українською мовою. Ось його зміст: “Не секрет, що значна частина наших співвітчизників мусить щодня долати мовний бар’єр, вживаючи українську мову, особливо у великих містах. На роботі українськомовний працівник зазвичай переходить на російську мову, чуючи звернення до себе російською. Хоч насправді обидві сторони залюбки спілкувалися б українською. Ми пропонуємо перервати це ганебне коло й долучитися до громадянської акції “Калинова гілка”.
Що ж передбачає участь в акції? Її активісти пропонують безкоштовно спеціальні наклейки, на яких заклики спілкуватися українською мовою всім власникам фірм, магазинів, менеджерам і просто працівникам різних установ, особливо тих, які обслуговують громадян. Ці наклейки, а також інші    матеріали з логотипом акції пропонують розмістити в місцях громадського спілкування, біля робочих місць, у вітринах тощо. Наявність логотипу акції засвідчить, що на ваше звертання українською мовою до працівника цього офісу, магазину, установи вам теж дадуть відповідь українською.
Активісти акції підкреслюють, що вони абсолютно не проти інших мов і культур, але пропонують якомога більше й активніше спілкуватися рідною українською мовою. Учасником акції може стати будь-хто з вас, не лише впроваджуючи українську мову у своєму колективі, а й запропонувавши це зробити іншим. Беріть логотип акції, пропонуйте його там, де надто часто чуєте іноземні мови й замало нашу співучу, калинову. Долучайтеся до акції “Калинова гілка”!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment