НОВИЙ ГЛАВА УГКЦ ВВЕДЕНИЙ НА ПРЕСТОЛ

Виборчий Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, зібраний у Львові-Брюховичах 21—24 березня, обрав Верховним Архієпископом УГКЦ Преосвященного Владику Святослава (Шевчука). Папа Римський Бенедикт XVI підтвердив і поблагословив вибір згідно з рішенням Виборчого Синоду.
Введення Блаженнішого Святослава на престол Верховного Архієпископа Києво-Галицького відбулося у Києві в неділю, 27 березня, під час Архієрейської Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Біографія Преосвященного Владики Святослава (Шевчука)
Владика Святослав (Шевчук), Апостольський адміністратор єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, народився 5 травня 1970 року у м. Стрий Львівської обл. У 1991—1992 роках навчався у Центрі філософсько-богословських студій “Дон Боско” у Буенос-Айресі, а в 1992—1994 роках — у Львівській духовній семінарії. Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року, священичі — 26 червня 1994 року.
У 1994—1999 рр. навчався у Папському університеті святого Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув докторат із відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції.
У 1999—2000 рр. — префект Львівської духовної семінарії Святого Духа.
У 2000—2007 рр. — віце-ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.
З 2001 року — віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (відтак Українського католицького університету).
У 2002—2005 рр. — голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, адміністратор Патріаршої курії у Львові.
З червня 2007 року — ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.
14 січня 2009 року Святіший Отець Бенедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення отця доктора Святослава Шевчука Єпископом-помічником єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі. Новому єпископу уділено титулярний престол Кастра-ді-Гальби.
10 квітня 2010 року призначений Апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці.
Владика Святослав (Шевчук) вільно володіє англійською, італійською, іспанською, польською та російською мовами.

За матеріалами офіційного сайту УГКЦ підготував
Євген БУКЕТ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment