Як стати довгожителем: 10 простих правил

Людині генетично гарантовані 150 років життя, але наш вік значно коротший. І якщо японці доживають у середньому до 79 років, то нігерійці й сомалійці насилу дотягують до 47. Наші співвітчизники — десь посередині. Тим часом, ретельно вивчивши досвід довгожителів, фахівці розробили 10 правил, дотримуючись яких, можна продовжити своє земне існування.

1. Не переїдайте. Якщо ви не займаєтеся тяжкою фізичною працею, вам цілком вистачить 1500—2000 кілокалорій на день. Тим самим ви влаштуєте розвантаження своїм клітинам і підтримаєте їхню активність.
2. Меню повинне відповідати вашому віку. У жінок за 30 перші зморшки з’являються пізніше, якщо вони регулярно вживатимуть горіхи і час від часу печінку. Людям за 40 корисний бета-каротин, якого багато в моркві, а також в інших овочах і фруктах оранжевого, жовтого й червоного кольорів. Після 50 кальцій підтримає кістки, а магній — серце. Чоловікам після 40 необхідний селен, що міститься в сирі й нирках: цей мінерал сприяє зняттю стресу. А після 50, харчуючись рибою, сильна стать захистить серце і кровоносні судини.
3. Працювати в міру — корисно. Робота на підприємстві — серйозне навантаження для організму, і в літньому віці вона не приносить користі. Але той, хто не працює зовсім, хто живе без будь-яких захоплень, має вигляд у середньому на 5 років старше свого віку, запевняють дослідники. До речі, деякі професії, на думку соціологів, допомагають зберегти молодість. Серед довгожителів найбільше диригентів, філософів, художників і священиків.
4. Любов — еліксир молодості. В організмі закоханих людей виробляються гормони щастя, що сприяють зміцненню імунної системи. Це означає, що і в немолодому віці не можна відмовлятися від радощів любові.
5. Не сумуйте ні за яких обставин. Оптимісти живуть набагато довше песимістів — це науково підтверджений факт. У важкі хвилини намагайтеся згадувати щось хороше зі свого життя, щасливу мить удачі, щось таке, над чим сміялися усією родиною. Це допоможе побачити світ кращим, пробачити кривдників.
6. Рухайтеся. Навіть кілька хвилин занять фізкультурою на день продовжують життя. У процесі тренувань вивільняються гормони росту, вироблення яких різко скорочується після 30 років.
7. Спіть у прохолодній кімнаті. Той, хто дотримується цього правила, залишається молодим довше. Адже обмін речовин в організмі й прояв вікових змін залежать від температури навколишнього середовища.
8. Намагайтеся отримувати якомога більше позитивних емоцій. Іноді не гріх дозволити собі нерозумні задоволення: великий шматок калорійного торта, спілкування з друзями до ранку, танці до упаду, читання детектива кілька годин поспіль.
9. Сміх приносить сили. Життєрадісній людині завжди живеться легше. Намагайтеся радіти будь-якому успіху, якщо не своєму, то — дітей і онуків. Ось побачите: разом із усмішкою прийде і гарний настрій.
10. Мозок має працювати. Розгадуйте кросворди, більше читайте, вивчайте іноземні мови. Змушуючи мозок активно працювати, людина не тільки зберігає голову світлою, а й одночасно активізує діяльність серця, системи кровообігу та обмін речовин.
Найважливішою умовою оздоровлення є духовне вдосконалення. Природа гармонійна, і жити в ній щасливо може тільки гармонійна людина.

Наталія АНТОНЮК

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment