«ПАРАСОЛЬКА» ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ

Надія КИР’ЯН

15 квітня “Конгрес української інтелігенції” провів “круглий стіл” “Куди іде Україна?” На заході були присутні народні депутати, науковці, письменники, митці, громадські діячі з усіх областей України.

Віктор Погрібний, письменник із Кіровограда сказав: “Куди іде Україна? — Йшла б, куди треба. Але поки ми виголошували патріотичні промови, її взяли під руки табачники й повели в зовсім інший бік…”
Про небезпеку втрати одного з найголовніших наших ресурсів — землі у зв’язку з підготовкою закону про її вільний продаж з 2012 року попереджали народний депутат Іван Заєць і доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко; про наукові проблеми — віце-президент НАН України Валерій Геєць та академік НАН України Ярослав Яцків; про концепцію воєнної реформи та стан української армії — генерал Григорій Пустовіт.
Професор Володимир Сергійчук закликав українську еліту, незважаючи на сучасні проблеми не складати рук, і далі представляти українців високоінтелектуальною нацією. Як нинішній голова Міжнародної організації Платформа “Діалог Євразії”, планує створити в Україні “гуманітарний Давос”, тобто Форум, на який з’їжджатимуться представники інтелігенції з різних країн, щоб радитися як найкраще облаштувати суспільне життя.
Народний депутат Олесь Доній відзначив важливість структури КУІ як майданчика, що об’єднує різноманітні політичні сили й громадські організації. Частина представників цієї структури перебувають в опозиції до влади, інші співпрацюють із владою, дехто — у внутрішній опозиції тощо. При цьому, наприклад, освітянин, який співпрацює із владними структурами, може зробити багато корисного, гальмуючи той тиск, який чинить влада, впроваджуючи російський націоналізм. Не помітити цієї владної тенденції неможливо. “Особисто я належу до тих нечисленних депутатів Верховної Ради, що беруть участь у всіх протестних акціях, — сказав пан Олесь. — Давайте створювати різноманітні громадські організації в різних регіонах країни, об’єднуватися в Рух Опору. Нещодавно я був у Криму, там є села, яким уже близько ста років, і їхні корінні мешканці — українці. Нині багато молодих людей і на Сході, й на Півдні готові боротися за права українців. Ми досягнемо мети, якщо в нашій роботі дотримуватимемося трьох речей: системності, принциповості і єдності”.
Науковець-фізик, письменник Максим Стріха, колишній заступник міністра освіти й науки України, повідомив, що завдяки старанням попередніх міністрів ми за статистикою ООН за розвитком освіти ще й досі перебуваємо на досить високому, вісімнадцятому місці. І хоч торік пережили катастрофу, суспільство зневірене, однак нині народжуються нові громадські ініціативи. Структура КУІ у сучасному вигляді неефективна, вона має бути оновлена. Її варто зберегти як “парасольку” для громадських ініціатив.
На завершення голова КУІ Іван Драч запропонував Олесеві Донію, Максимові Стрісі, Олександрові Палію та іншим талановитим молодим лідерам очолити цю організацію, оновити правління Конгресу, щоб структура запрацювала з новою силою.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment