ШОВІНІЗМ В ЕФІРІ

Анатолій КОВАЛЬЧУК,
помічник-консультант  народного депутата України

Мене, як і всіх просвітян, усіх українців, непокоять деструктивні процеси у духовній сфері держави. Йде нахабний наступ на українство: закриття шкіл із державною мовою викладання, посилення й без того панівних позицій російської мови в інформаційному просторі України, нав’язування українцям через контрольовані проросійськими олігархами ЗМІ чужої ідеології, чужих моральних цінностей.
В українському радіоефірі майже неможливо почути українську пісню. Усі FМ-станції, ніби змовившись, транслюють чужомовну, переважно російську попсу. Останнім часом із невідомої причини навіть працівники першого каналу Українського радіо стали запрошувати на передачі людей, які затято не бажають розмовляти українською. Хоча мають українські прізвища і з діда-прадіда є українцями.
Нещодавно з нагоди Дня захисту птахів запросили для участі в передачі орнітолога, котра, як виявилося, не вміє чи не бажає розмовляти нашою мовою. Цікаво, невже в державі нема фахівця, який би нашою рідною мовою розповів радіослухачам про сірого українського горобця?
Почастішали випадки запрошення до радіоефіру заїжджих московських гостей. Нещодавно один із них, якийсь Старіков, дорвавшись до мікрофона, на всю Україну почав просторікувати про те, що ми з ними — “адін народ”, а здобуття 1991 року Україною незалежності, на думку того “ґаспадіна”, не що інше як “чудовіщная ашіпка”. Отже, її треба виправляти, “пака нє поздна”. Хіба це не заклик до знищення нашої держави?
Коли слухачка зателефонувала в студію і висловила своє обурення з приводу такого нахабства, ведуча брутально обірвала цю патріотку, заявивши, що та говорить “не по темі”. Заохочений і підбадьорений таким доброзичливим ставленням до своєї персони, московський провокатор перейшов до аналізу зовнішньої політики. Тут його “прорвало” і він на всю Україну почав висловлювати свої маніакальні марення, добазікавшись до того, що, мовляв, добре було б бомбардувати британську столицю. Як не дивно, але після таких слів ніхто в студії не зупинив цього агресора. Замість того, щоб вигнати Старікова геть не тільки зі студії, а й з України, йому чемно подякували за розмову і запросили до участі в майбутніх радіопередачах.
Не чув, щоб на провокаційні висловлювання московського шовініста, які він навряд чи зробить у себе вдома, хоча б якось прореагували керівники НТКУ, Держкомтелерадіо, інші представники нашої влади. Невже їм усім байдуже, хто і про що говорить по національному радіо і взагалі чим заповнений український ефір?
Складається враження, що влада хоче створити ситуацію, коли у своїй національній державі, всупереч Конституції, українець буде позбавлений можливості рідною мовою отримувати виховання, здобувати освіту, слухати радіо, читати пресу, і взагалі постійно перебувати в рідномовній атмосфері?

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment