РОЗТРИНЬКУЄМО ТАЛАНТИ…

Сергій СЛОБОЖАНСЬКИЙ,
м. Одеса

Як і належить вокалістові, прощався Юрій Міненко, один із найкращих контртенорів світу, з рідною Одесою і всією Україною своїм співом. Концерт відбувся 5 квітня у Великій залі Одеської філармонії у супроводі камерного оркестру, яким диригував Володимир Дикий. Звучали арії з опер Георга Фрідріха Генделя, Віллібальда Глюка, Вольфганга Амадея Моцарта, Антоніо Вівальді. Перед цим сольний виступ Юрія відбувся на початку лютого у Львові. На тім, схоже, його прощальний концертний тур і завершиться, бо графік виступів нашого співвітчизника розписаний на роки вперед. Уже у травні його почують у Швейцарії (Лозаннська опера), далі будуть Англія (Бірмінгем), США (Нью-Мексико, Санта-Фе), тривають переговори щодо контракту з Великим театром Росії.
Кожного, кому пощастило слухати цього 32-річного співака із сонячною усмішкою, зачаровує його незвичний, ніби неземний, високий голос. Юрій володіє тенором унікального діапазону, більш ніж трьох октав. Фахівці стверджують, що Міненко — квінтесенція вокаліста-контртенора, блискучий музикант із великим майбутнім. Зірковим днем Юрія став Міжнародний конкурс вокалістів “Співак світу” (Кардіф, Уельс, Велика Британія, 2009), котрий проводить телекомпанія ВВС. На той час він уже мав безліч почесних титулів. У фінал конкурсу в Кардіфі вийшло 5 вокалістів з 600 претендентів, які представляли 68 країн світу. Наш співвітчизник став першим в історії цього славетного змагання вокалістів українським фіналістом і першим контртенором, що удостоївся такої честі. До речі, всі витрати на участь у конкурсі українця взяла на себе британська сторона, хоч англійці не мали цього робити.
Після перемоги у Кардіфі Юрій одержав безліч пропозицій від знаменитих оперних театрів Європи та США, провідні рекордингові компанії запропонували йому ексклюзивні контракти. Тож відтоді співак бере активну участь у культурному житті Європи, виступає у США. Тільки Україна залишилася байдужою до його таланту, функціонери від культури навіть не привітали його з перемогою, не подякували за піднесення престижу української вокальної школи. Його голос, як не дивно, не користується у нас попитом, тож і в Юрія немає ні запрошень на сольні виступи, ні на виконання оперних партій. Для наших телеканалів і радіо він — “неформат”, зациклений на попсі український шоу-бізнес теж ігнорує співака. Навіть у його рідній Одесі, що вихваляється музичними традиціями, сольні концерти Ю. Міненка можна перелічити на пальцях.
Байдуже ставлення в Україні до культури, неможливість професійно зростати, корупція у мистецьких колах змушують талановитого співака залишити Україну. За кордоном він визнаний і затребуваний, там йому імпонує професіоналізм у всіх сферах, відсутність зірковості. За визнанням фахівців, у досить дружній п’ятірці кращих контртенорів світу, які нерідко виступають разом, наш земляк наймолодший, найперспективніший і зараз посідає друге місце.
Концерт-прощання Юрія в Одесі засвідчив, що ренесанс барокової музики, який охопив увесь світ, близький і українським шанувальникам високого мистецтва. Слухачі стоячи аплодували у переповненій залі співакові, багато разів викликали його на біс. На завершення виступу Юрій виконав а капела пісню-молитву “Ave Maria” Джуліо Каччині. Такого проникливого й хвилюючого виконання цього молитовного звернення до Пресвятої Богородиці ще ніколи не доводилося чути. Разом зі співаком усі щиро просили Її молитися за нас, грішних, за нашу Україну, аби берегла Вона своїх талановитих дітей.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment