ЗВЕРНЕННЯ

Великої ради Товариства “Просвіта” Золочівського району Львівської області

Члени Товариства “Просвіта”, уся громадськість Золочівщини глибоко стурбовані тотальним наступом на українську мову, культуру й освіту. У найважливіших сферах українського життя — від кіно і телебачення до газетно-журнальної періодики — домінує російська мова. Цинічний Закон “Про мови в Україні”, який намагаються ухвалити у Верховній Раді, антиконституційний за своєю суттю, інструмент остаточного знищення української мови. У багатьох регіонах України її громадяни опинилися без можливостей розвитку своєї державної мови, церкви, історичних знань.
Одним розчерком пера міністра-українофоба Дмитра Табачника мало не було скасовано конкурс з української мови ім. Петра Яцика, ліквідовуються за мовчазної згоди влади українські школи і дошкільні установи, зменшується кількість уроків з української мови й літератури, в гірший бік змінюються програми предметів гуманітарного циклу, зокрема історії, знищуються системи незалежного оцінювання знань. Усе це пояснюється цинічним “Так історично склалося”. Мусимо ще раз нагадати Вам, що так “історично склали” долю українства більше як 400 заборон, війни, голодомори, репресії, міграційна політика тодішньої тоталітарної системи.
Тому вимагаємо відновити історичну справедливість:
— відкликати Закон “Про мови в Україні”;
— звільнити Міністра освіти Д. Табачника, для якого ворожим і ненависним є все українське;
— припинити проведення русифікації через шкільні програми, зокрема фальсифікацію правдивої історії України у підручниках та програмах;
— приділити належну увагу вивченню української мови та літератури в середній та вищій школах;
— надати пріоритет виданню української преси і книги;
— спрямувати виховання шкільної і студентської молоді в національно-патріотичному дусі;
— припинити закриття українських шкільних і дошкільних установ на сході і півдні України;
— дати змогу українцям задовольняти свої духовні потреби, а не підтримувати прихильників лише однієї конфесії — Московського патріархату;
— повернути інформаційній сфері українське обличчя;
— не допустити повернення символів тоталітарної системи;
— зважити на численні звернення громадських організацій і владних структур Львівщини і оголосити святкування 200-річчя від дня народження будителя Русі Маркіяна Шашкевича державним і національним святом.
Від імені 57 учасників зібрання, які одноголосно підтримали це звернення, голова  Золочівського районного товариства “Просвіта”
Олександр ЮСЬКЕВИЧ

14 квітня  2011 року
Велика рада Товариства “Просвіта”, м. Золочів Львівської області

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment