ЗВІТИ І ВИБОРИ В «ПРОСВІТІ»

9 квітня в актовому залі Волинського краєзнавчого музею відбулася звітно-виборна конференція Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка. Зібралися делегати з міськрайонних об’єднань Волині, а також представники інших громадських організацій м. Луцька. Був присутній гість із Києва — заступник голови і відповідальний секретар “Просвіти” М. Т. Нестерчук.
Обговорили стан справ за звітний період і плани на майбутнє. У цей надзвичайно складний для нашої держави час, у період не лише економічної, а й політичної та духовної кризи, просвітяни не мають права на розчарування та депресію.
Ми є свідками, як на всіх рівнях широким фронтом ведеться наступ на духовні цінності й душу українців, тотальна агресивна русифікація, що має за мету знищення української нації. Вона отруйною змією заповзає навіть у саме серце української сім’ї.
У результаті бездарного керівництва Україна за світовими статистичними даними опустилась на останні місця в Європі. Люди не розуміють, яку країну “будує” влада. Руйнується відчуття рідності зі своєю державою. Ми ніби бездомні, безправні пасинки-приходьки на своїй землі. А саме приходьки хазяйнують як господарі у нашій хаті. Наприклад, у що перетворили нашу столицю? Корінні кияни не можуть оговтатися. Святая-святих музей Т. Г. Шевченка в Каневі споганили чужі загребущі руки. Розорені села — вічна колиска глибинної української культури. Знищена вщент економіка. Лиш як гриби-віруси множаться мільярдери-неукраїнці. Ситуація складається геть не на користь нашого народу і на згубу нашої держави.
Сьогодні, як ніколи, маємо об’єднатися навколо мети і суті просвітництва: національна ідея (у світовій історії саме національна ідея була і є стрижнем кожної держави), українська мова, українська культура, українська школа, українська книга. Все це взято під приціл знищення і прямою наводкою, і фарисейсько-єзуїтськими шляхами.
Активізуються чорні руйнівні сили. Кривавому фашистові Сталіну (!) на Волині (!) славно-явно збирають гроші на пам’ятник. Це що, відроджується комуно-фашизм? Тоді, може, заодно і Гітлерові на пам’ятник зібрати? Вони ж були “близнецы-братья”. Сталін вишколював гітлерівських офіцерів у СРСР на наші голови. А сьогодні “отприски” комуністичних недолюдків безкарно гарчать: “Вас мало давили! Мы, додавим и в вашей крови будем омолаживаться!” Отак, не більше й не менше…
Отже, просвітяни дійшли висновку, що попри особисті проблеми кожного, доки не пізно, маємо насамперед боронити наш спільний дім — Україну! Це вимагає підняття ролі “Просвіти”, нової енергії в її діяльності. Необхідно залишатися вірними ідеям просвітництва; активно зміцнювати організаційну структуру товариства, розширювати мережу просвітницьких осередків; дієво домагатися конструктивної співпраці і взаєморозуміння з органами державної влади всіх рівнів на виконання основних положень Конституції України (зокрема ст. 10); залучати до своїх лав нових учасників, особливо молодь, а також керівників різних рангів.
На наступний термін головою облоб’єднання “Просвіти” переобрано Миколу Кучерепу, викладача Волинського Національного університету ім. Лесі Українки, професора кафедри новітньої історії України, керівника Центру українсько-польських досліджень. Обрано також керівні органи Волинського крайового об’єднання “Просвіти”.

За дорученням просвітян  Леся ШАНЮКЕВИЧ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment