МИ ВІДСТОЮЄМО ПРАВА ДІТЕЙ НА НАВЧАННЯ У РІДНІЙ ШКОЛІ!

img_tabachnikЗвернення батьківської громади ЗОШ № 15 м. Красний Луч Луганської області

Звертаємося до всіх ЗМІ, до урядовців усіх рангів, до всіх небайдужих громадян держави з надією, що нас почують і зрозуміють.
Рішенням сесії міської ради № 20 від 28.12.2010 року з 1.09.2011 р. нашу школу вирішено ліквідувати, з чим батьки категорично не згодні. Ми неодноразово зверталися до органів влади всіх рівнів. Усі відповіді на наші заяви повторюють одні й ті ж цифри й факти, які не цілком відповідають дійсному стану речей. З відповідей, наданих нам, виходить, що 240 учнів на 11 класів дають середній показник 16(!) учнів.
Причиною для закриття школи називають те, що, буцімто, наші учні потребують більших затрат, ніж середній показник у місті. Але озвучені цифри, які повинні були переконати нас у необхідності закриття школи, викликали ще більше запитань і здивування з приводу фонду заробітної плати та оплати комунальних послуг по ЗОШ № 15. Частина будівлі школи на період опалювального сезону здається в оренду Краснолуцькому приладобудівному технікуму (44 % від загальної площі школи), оплата за комунальні послуги проводиться пропорційно займаній площі, але при розрахунках по школі ці витрати не враховуються. Та навіть якщо все, що нам кажуть, прийняти за чисту монету, то й тоді економія від закриття школи складе, на думку влади, лише 315 тис. гривень. Прокурор міста пані Л. В. Іванова та заступник губернатора пан Р. В. Мірошник обіцяли долучити до перевірки фінансового становища та розподілу бюджетних коштів по ЗОШ № 15 фахівців КРУ, але актів перевірки нам не надали.
4 березня з трибуни Верховної Ради України міністр освіти і науки, молоді та спорту пан Д. Табачник заявив, що він особисто побував у м. Красний Луч і що проблема ЗОШ № 15 надумана і заполітизована. Чи годиться державному чиновникові такого рангу робити подібні заяви, вводячи в оману населення країни? Хіба візит міністра до маленького шахтарського містечка таке звичне явище, що про нього ніхто не чув і не знав? З нами не хочуть вести конструктивний діалог, на всі питання відповідь одна: “Грошей немає, дітей немає, школа буде закрита!” Пропозиція батьків звернутися до Прем’єр-міністра України пана М. Я. Азарова по фінансову допомогу викликає гомеричний сміх серед місцевих слуг народу.
Місцева влада відкрито глузує з нас, начальник управління освіти міста відповіла нам, що куди б ми не зверталися, кому б не писали, відповіді буде надавати вона сама, і такі, які вважатиме за потрібне. Коли приймали рішення про закриття школи, ніхто не зважив на думку педагогічного колективу, батьків учнів, мешканців мікрорайону, на території якого розташована школа. Після того, як ініціативна група батьків 16.02.2011 року розпочала акцію голодування, міська влада провела збори обраних батьків та розширене засідання ради школи, де вимагали, щоб батьки негайно написали заяви про перехід до інших шкіл. Із грудня по квітень за ініціативою управління освіти міста жодного разу не було скликано загальношкільних батьківських зборів, на яких було б оголошено про закриття закладу та доведено доцільність цього заходу. 28 квітня за наказом начальника міського управління освіти, у кожному класі було проведено позачергові батьківські збори, на яких спеціалісти управління зачитували рішення міськради, відповіді прокурора міста і вимагали від батьків заповнити заздалегідь надруковані заяви про перехід до інших навчальних закладів міста. Згідно з відповіддю секретаря міськради пана В. В. Родченка, на “двох сесіях Краснолуцької міської ради за участю батьківської спільноти ЗОШ № 15 дійшли згоди”. Чому про це ніхто, окрім міської влади, не знає? Чому нікого не ознайомили з наказом про ліквідацію школи? Чому від батьків вимагають заяви про добровільний перехід до інших шкіл?
Коли 11 років тому на базі нашої школи було розпочато експеримент із впровадження української мови навчання, ні в кого не виникло питання, чому в серпні місяці батьки забирали заяви в перший клас і переводили дітей до інших шкіл? Чому в російськомовному регіоні батьки не побажали навчати своїх дітей українською мовою? І чи не в цьому причина малої наповнюваності школи сьогодні, відсутності 11 класу і нечисельного 10 класу, який відкрили тільки після скарг батьків? Чому за ці 10 років, коли чисельність учнів у школах катастрофічно впала, апарат управління освіти зріс у кілька разів? На зарплату чиновників, на ремонт приміщень для спеціалістів управління освіти завжди є кошти в дефіцитному міському бюджеті. У той же час учителів зобов’язують “за власним бажанням” брати відпустки за власний рахунок, а ремонти шкіл проводяться за рахунок батьківських гаманців.
Хто вирішив на учнях у Луганській області поставити черговий експеримент із перенесення весняних канікул? У лютому-березні діти вчилися по 6 днів на тиждень, у початковій школі навантаження склало 30 годин, що неприпустимо. З 1 квітня учнів відправили на 18 днів канікул, потім — Великодні та Першотравневі свята, День Перемоги, а з 10 травня починаються тестові роботи для 5—8 класів, про які дізналися тільки в березні.
Ми пропонували на базі нашої школи зробити експериментальний комплекс для дітей 5 років, для яких вводиться обов’язкова дошкільна освіта, тому що на два найбільш густонаселених мікрорайони діє тільки один дитсадок і хоч готується до відкриття ще один, однак офіційна черга до дошкільних закладів у місті сягає понад 1000 діточок, і цей дитсадок не вирішить питання з дошкільною освітою. Однак у влади немає коштів і на це, а підготовчі групи вирішили організувати на базі школи, розташованої на околиці міста, поруч з якою немає жодного діючого дитячого садка.
У мешканців мікрорайону свій погляд на проблему закриття школи: добротна будівля в центрі мікрорайону з автономною котельнею, побудованою, до речі, за рахунок державного бюджету, приваблює ділків, охочих за безцінь придбати комунальну власність. Школу будували за новими проектами, що передбачають наявність басейну, який був побудований, але не працював усі ці роки. Згідно з відповіддю прокурора міста Красний Луч
Л. В. Іванової № 022-46с11 від 18.03. 2011 р., рішенням 19 сесії Краснолуцької міської ради п’ятого скликання № 11 від 18.04.2007 р. з басейну знято статус частини будівлі школи і його передано в оренду міській організації “Регіон-молодь”, орендна плата становить 1 гривню на рік. Чому і ким було прийнято рішення, що ця організація має важливе соціальне значення для міста та орендує 283 кв. м. на правах бюджетних організацій?
Чому наші чиновники не вивчають чужий досвід, а вважають за краще ставити експерименти на своєму народові? Закриття шкіл, щорічні зміни навчальних програм та строків навчання, введення за два місяці до закінчення навчального року перевідних іспитів-тестів не може сприяти поліпшенню якості знань. Ми переконані, що від якості освіти залежить і якість життя, неосвічене населення не може побудувати міцну державу.
Звертаємося до всіх, хто має подібні проблеми, з пропозицією об’єднати наші зусилля. Ми відстоюємо права дітей на навчання у рідній школі, права вчителів на роботу, права батьків на участь у вирішенні питань, болючих для всієї громади. Ми віримо у щасливе майбутнє наших дітей і нашого народу, нашої України!
За дорученням батьків учнів ЗОШ № 15 м. Красний Луч Луганської області
О. О. АЛЬОХІНА,
Н. В. ОСІПОВА,

Колаж Олеся Дмитренка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment