Як зробити свІй будинок безпеЧним

Галина Полякова розповідає, що мала зустрічі з працівниками швидкої допомоги і травматологічних відділень. Вони вважають, що 80 % усіх травм літні люди отримують у себе вдома.
Зона підвищеного ризику — ванна кімната. “Нещодавно у Тернополі літня жінка у ванні зламана ногу і пролежала там два дні, поки прийшла допомога”, — говорить вона. Тому організація “Турбота про літніх” розробила спеціальний буклет для того, щоб літня людина могла зробити свій будинок безпечним.

Ось деякі прості поради, які інколи рятують життя:
— Коли людина миється, то від перепаду температури може статись інсульт, тому рекомендуємо двері у ванній не зачиняти, і щоб хтось був вдома;
— Не стеліть м’який килимок у ванній кімнаті, замість нього використовуйте гумовий. Ще один гумовий постеліть на дно ванни — тепер Ви не послизнетеся;
— Коли миєтесь у ванній, не нахиляйте різко голову, може виникнути запаморочення. З тієї ж причини після водних процедур виймайте пробку у ванні до того, як Ви з неї вийдете, щоб не нахилятися за нею;
— Прикріпіть до стінок у туалеті та ванній кімнаті ручки, щоб зручно було вставати;
— Будьте обережні з милом, часто воно стає причиною падіння у ванні;
— Бажано, щоб біля ліжка був стійкий столик, на який Ви могли б опертися;
— Ніколи не вставайте з ліжка в темноті — біля нього повинен бути вмикач або ліхтарик;
— Відмовтеся від капців, які можуть зіскочити з ніг у непідходящий момент і стати причиною падіння, домашнє взуття має міцно триматися на ногах;
— Дроти від побутових приладів сховайте під килим або покладіть уздовж стін, щоб не заплутатися при ходьбі;
— Не залишайте посеред кімнати стільці, табуретки, журнальні столики, Ви можете спіткнутися;
— На підлокітники крісла надягніть м’яку тканину, щоб випадково не вдаритися.

ДІти повиннІ пІклуватисЯ про батькІв
Дорослі діти мають допомагати своїм батькам-пенсіонерам. І це не лише їхній моральний обов’язок, це закріплено в українському законодавстві.

У 51 статті Конституції України: “Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків”.
Обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплений і в Сімейному кодексі України (статтях 202—206). Відповідно до ст. 202 повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними й потребують матеріальної допомоги. Якщо мати, батько не приділяли дітям належної уваги та були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов’язок утримувати матір, батька у дочки, сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, не виникає.
Якщо повнолітні дочка, син не піклуються про своїх непрацездатних, немічних батьків, із них за рішенням суду можуть бути стягнуті кошти на покриття витрат, пов’язаних із наданням такого піклування. Розмір аліментів визначається залежно від матеріального та сімейного становища батьків і дітей. При цьому судом враховуються всі варті уваги інтереси сторін: непрацездатність батьків та їхня потреба в матеріальній допомозі, матеріальне становище дітей, догляд дітей за батьками тощо. Також до уваги беруть отримання батьками пенсії, державних пільг, субсидій, наявність у батьків майна, що може приносити дохід, тощо.
Разом із тим аліменти, що сплачують діти на утримання своїх батьків, безумовно повинні забезпечувати достатній життєвий рівень та необхідні умови для існування.

Матеріали підготувала
Наталія АНТОНЮК

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment