ЛИЦАРІ НА ВИБІР…

sdc13374Задовго до початку II Міжнародного фестивалю історичної реконструкції середньовіччя у Хотині я подумки була вже там. Ще б пак — це ж “Битва Націй”! “Таке дійство аж ніяк не можна проґавити!” — крутилося у голові добрячих два місяці (якщо відверто, то я встигла “дістати” відчайдушними розмовами всіх своїх друзів). Інтуїція мене не підвела — свято вразило видовищами та масштабністю. Тому привезла не просто цілісінькі жмені вражень, а оберемки емоцій, які через габарити ледь заштовхала у потяг Чернівці—Київ… І це не жарти, а чиста правда! Тепер я і вам допоможу хоч трішечки зануритися у світ пристрастей часів Середньовіччя…

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

“Середньовічних фестивалів небагато, а ті, що є, це переважно інсценізація боїв, картинка минулого, — знайшла хвилинку для розмови Аліна, менеджер “Битви Націй”. — Особливість нашого фестивалю — це дійство, яке дає можливість стати активною частиною цього минулого. Це свіжі перемоги, адреналін, азарт, кураж, якого завжди очікує народ. Безперечно, у нас з’явилося більше досвіду порівняно з минулим роком. Над організацією свята працювало близько ста реконструкторів з усієї України. У майбутньому хотілося б проводити такі фестивалі частіше”.
Цього року в змаганнях взяло участь сім національних команд, також збільшилася кількість учасників дійства із-за кордону. На фестиваль, як і торік, завітали збірні з історичного середньовічного бою з України, Росії, Білорусі, Польщі. А також приєдналися Італія, Німеччина, Квебек.
Лицарі билися “1х1”, “5х5”, змагалися у масових боях “21х21”. За справжніми сталевими обладунками, виготовленими у кузнях (маса лат — 20—30 кг!), звичайні люди різного віку і професій. Ці фанати захоплюючого виду спорту — вчителі, менеджери, лікарі, студенти… Для одних це хобі, для інших — спосіб життя. Не могла я пройти повз відважних бійців, які по-лицарськи не відмовили дамі у спілкуванні. Тут є лицарі на всі смаки і вподобання…
Ігор, клуб “Шарухань”, м. Харків: “Тут нас чудово зустрічають, прекрасна організація. Як на мене, це найкращий захід на пострадянському просторі. Я порівнюю із подібними фестивалями у Росії, Білорусі і можу сказати, що в Україні найкраще. У нашій команді 8 осіб. Ми займаємося Золотою Ордою, вивчаємо історію степів України. Я сам із Сіверськодонецька, тому історія степів Донбасу мені дуже близька за духом”.
Володимир, команда “Акро” із  Хмельницька: “Ми брали участь і минулого року. Хотілося б відзначити, що цього року надзвичайно зріс рівень супротивників. Ми займаємося реконструкцією Західної Європи, останньої чверті XIV століття, а також Київської Русі початку XIII століття. Це дуже цікавий вид спорту. Комусь подобається футбол, комусь — баскетбол, а нам — битися в обладунках. До речі, ми багаторазові лідери у цій сфері”.
Володимир, збірна України “ДЗХ” (Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків): “Я сам із Харкова. Минулого року наша команда виборола друге місце на “Битві Націй”. Росія — найбільший і найсильніший конкурент. Я реконструюю Золоту Орду, кінець XIII століття”. Свого лицаря підтримує його сором’язлива дама серця Олеся: “Я цікавлюся історією, вивчаю побут, життя, спосіб мислення тих часів, займаюся власноруч пошиттям одягу із натуральної тканини, зокрема зі шкіри, льону. На фестивалі я вперше. Після таких боїв, такого видовища дуже багато вражень”.
Як і торік, перемогу в Хотині виборола російська збірна. Представники цієї команди здобули перші призові місця у перших двох номінаціях. Українці та білоруси посіли друге й третє місця лише в номінації “21х21”.
А який був розмаїтий середньовічний ярмарок! Відшукати можна було все до дрібниць: прикраси, зброю, музичні інструменти, одяг… А на розлив пиво та квас за середньовічними рецептами. А ви коли-небудь куштували?! А я — так!
А ще я познайомилася з Робіном Гудом. Він влаштував незабутній майстер-клас, навчав стріляти із лука… Стрілець я кепський, але ж скільки вражень! А коли смеркло — шалені танці до упаду під виступи рок-гуртів “Чумацький шлях”, “Самі свої”, “Кам’яний гість”… І трохи романтики зі Львова від мого улюбленого романтик-фолькгурту “Місто Казкових Мрій”…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment