Євген ЦИМБАЛЮК
Цьогорічний рушник не побив торішнього рекорду, хоча волинянам допомагали представники з багатьох областей України, а також — Німеччини, Польщі, Білорусі, Словаччини.
Минулого року в Луцьку було встановлено рекорд із довжини “живого” вишиваного рушника єднання — майже півтора кілометра.
Цьогорічний ІІ Всеукраїнський фестиваль “Вишиті обереги єднання”, що проходив на Волині, поставив собі за мету “побити” цей рекорд. Учасники акції, склавши свої вишивки одна до одної, вишикувалися у шеренгу на Театральному майдані обласного центру.
Серед представлених виробів були й автентичні волинські рушники, і з новітньою імпровізованою вишивкою, вишиті хрестиком і гладдю, весільні, обрядові та великодні. Багато хто з учасників акції тримав старовинні рушники. Найдавніший рушник був вишитий 141 рік тому, а найновіший — у ніч перед фестивалем.
Наймолодшому учасникові події виповнилося лише 1 рік 7 місяців, а найстаршій учасниці — 87 років — вона, до речі, принесла найдовший рушник — 15-метровий.
Утім, встановити новий рекорд не вдалося. Загальна довжина складеного рушника сягнула 1070 метрів.
За словами організатора фестивалю, заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького, такий результат абсолютно не применшив значущості свята, адже сила-силенна люду, що зібрався на майдані, завдяки рушникам ознайомився з історичним корінням національної вишивки, давніми та сучасними стилями вишивання, традиційними обрядами й поселив у своєму серці частинку радості від національного українського атрибута, в якому в унісон із людськими долями переплелися різні кольори.