«СВОБОДУ ЮРІЮ ЛУЦЕНКУ!»

dsc02447Петро АНТОНЕНКО, фото автора

Цю фразу скандували учасники акції протесту проти судового переслідування Юрія Луценка. Вона розпочалася в понеділок вранці під стінами Печерського районного суду Києва одночасно з початком судового процесу проти колишнього міністра внутрішніх справ. Вимагаючи свободи Луценкові, учасники пікетування суду сподівалися не лише звільнення його з-під арешту, а й припинення його судового переслідування з абсолютно очевидних політичних мотивів — як одного з лідерів опозиції.
Юрія Луценка привезли в суд з лікарні, де він знаходився через різке погіршення стану здоров’я, викликане не лише голодуванням арештованого, а й загостренням хронічних захворювань внаслідок перебування за ґратами. Голодування тривало три тижні. Навіть численні прохання соратників Луценка з опозиції, родини, депутатів, представників церкви не похитнули Юрія Віталійовича в намірі продовжувати цей протест проти утримання під арештом.
Лише з початком судового процесу Луценко вирішив припинити голодування. Він заявив у суді: “Я починав це, щоб довести, що в нас в Україні нема прокуратури. Сьогоднішнє засідання суду довело, що в нас нема справедливого суду, але далі мені потрібне моє здоров’я, щоб це зламати”.
Перед цим у виступі на суді Луценко заявив, що в Україні діє репресивна система, концентрування в одних руках виконавчої, правоохоронної та судової влади. У зв’язку з цим, він, як політик і громадянин, звертається до українських політиків, до інституцій Євросоюзу з проханням добиватися від української влади виконання взятих нею зобов’язань щодо демократичних стандартів.
У залі засідання суду Луценко постав дуже схудлим, змарнілим але непохитним. Він категорично відкидає висунуті йому звинувачення у зловживанні службовим становищем. Більше того, Луценко днями озвучив інформацію, що влада намагалася з ним домовитися, пропонуючи ганебний сценарій: його випустять із-за ґрат і взагалі знімуть звинувачення, якщо він дасть якісь свідчення проти Юлії Тимошенко. Що Луценко категорично відкинув.
Судове засідання розпочалося під акомпанемент скандування сотень учасників пікетування, які вимагали, окрім звільнення Луценка, гласності судового процесу, а також притягнення до відповідальності справжніх корупціонерів, зокрема й у вищих ешелонах влади, які організовують політичне цькування колишнього міністра.
“Юра, тримайся!” — багатоголосо скандували пікетувальники. Так, широка громадська підтримка Луценкові вкрай потрібна. Тому й зібралися під стінами суду представники різних політичних сил, але єдиних в опозиційності до режиму. В залі судового засідання присутні депутати парламенту від опозиції. Також прибули на процес представники дипломатичного корпусу, зокрема посли Швеції та Фінляндії в Україні.
Дуже тепло зустріли люди приїзд на судове засідання Юлії Тимошенко, яка вирішила особисто виказати підтримку Юрію Луценку. Ось що сказала лідер “Батьківщини” журналістам у приміщенні суду: “Ми всі добре знаємо справжню ціну нашому так званому правосуддю, тому й не чекаємо від нього жодної справедливості. Вони судять патріотів. А Юрій Луценко — справжній патріот України, і прийде час, коли він буде названий героєм нашої нації”.
Судовий процес, щодо якого переважна більшість громадян абсолютно не вірить у правду і справедливість, розпочався. Суд одразу ж відхилив клопотання Луценка і його адвокатів про недовіру головуючому на процесі. Так само було відхилено клопотання Луценка про розгляд справи судом присяжних. Натомість ухвалено слухати частину справи, де, на думку суду, йтиметься про державну таємницю, в закритому режимі.
23 травня, пообіді, після наради в дорадчій кімнаті, суд виносить рішення: запобіжний засіб утримання Луценка залишити без змін, тобто він і далі перебуватиме під арештом, у слідчому ізоляторі.
Наступне засідання суду призначене на 27 травня.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment