«Сяйво» відвоювали!

18 місяців наполегливо й цілеспрямовано працівники книгарні “Сяйво” і громадські діячі відстоювали культурну візитівку міста, яку захопили рейдери від “славної” команди мера столиці Черновецького.
“Слово Просвіти” слідкувало за розвитком подій від лютого 2010 року, відколи бандити безсоромно викинули на вулицю працівників “Сяйва”, вхід до книгарні перегородили “КрАЗи”, а згодом знахабнілі гості поміняли замки і було знесено стіни в приміщенні.
І ось перша перемога “Сяйва” — Господарський суд Києва визнав недійсними результати аукціону з продажу приміщення книгарні та договір купівлі-продажу приміщення, а також договір, за яким приміщення було перепродано на користь третьої особи.

Наталія АНТОНЮК

У столичному інформагентстві “УнІан” директор “Сяйва” Алла Лазуткіна, її заступник Алла Решетнікова, адвокат книгарні Олег Король і громадський захисник Костянтин Клімашенко полегшено промовили: “Нарешті!”
Олег Король відзначив, що противники використовували всі можливі процесуальні нюанси, щоб затягти розгляд справи: “Змінювалися сторони, з’ясовувалися справжні власники, однак ми вийшли на фінішну пряму.
Буде апеляція з боку противників, які використають увесь можливий і неможливий ресурс, щоб скасувати рішення суду першої інстанції. Окрім того, з рішення Господарського суду не взято до уваги основне — повернення приміщення у власність територіальної громади Шевченківського району і зобов’язання БТІ зареєструвати за територіальною громадою Шевченківського району це приміщення. Дуже важливий етап — завершення процесу повернення вкраденого майна, тому попереду — юридичні корегування”. Олег Король зазначив, що буде ще вісім судів.
Алла Решетнікова зазначила, що відстоювання книгарні, у якій пропрацювала 36 років, — справа усього її життя. “Боротьба за “Сяйво” почалася ще з 2003 року. В’ячеслав Супруненко, Денис Комарницький, Анатолій Чуб, Денис Басс… — усі ці люди тероризували нас і наші родини із 2003 року. Я пережила два захоплення “Сяйва” — 8 і 19 лютого 2010-го. Двічі мене викидали без верхнього одягу на мороз, тому я пообіцяла, що життя покладу, але ці люди будуть покарані”, — сказала вона.
Костянтин Клімашенко відзначив, що скарги подавали до Президента України, Прем’єр-міністра, Генерального прокурора, Міністерства юстиції, міністра внутрішніх справ, народних депутатів. А ще наголосив, що книгарня сплачувала державі податки, на відміну від тих ділків, які зараз на центральній вулиці Києва заробляють собі у кишеню: “Зайдіть у будь-який бутік на Хрещатику: 90 % — це приватні підприємці. А книгарня “Сяйво” за рік сплачувала у державну скарбницю 600—700 тисяч гривень”.
Алла Лазуткіна відзначила, що останній раз працівники книгарні були у приміщенні 19 лютого минулого року. “Зараз двері і замки поміняні. Ми знаємо, що приміщення повністю розгромлено і пограбовано. Коли ми потрапимо у “Сяйво” — це приміщення однозначно буде книгарнею. Думаю, наш приклад надихне інші установи боротися за справедливість, бо свавілля чиновників подолати реально”, — упевнена директор закладу.
Учасники конференції наголосили, для того, щоб повідомляти киян про злочинну діяльність депутатів КМДА щодо розкрадання та продажу приміщень, в яких ще за радянських часів працювали відомі українські видавництва, бібліотеки та книгарні, була створена ініціативна група “Київський культурний трибунал”. До неї входять представники культурної спільноти, видавці, письменники, художники, громадські організації. Що ж, у ККТ роботи неоране поле — столиця кишить зайдами-крадіями.
Нагадаємо, у Київській прокуратурі почали перевірку діяльності команди мера столиці  за період 2007—2010 років. Що ж, черновецьке правління закінчилося: місцеві мешканці ще довго пам’ятатимуть марсіанські хроніки глави КМДА, рейдерські атаки “молодої команди” і якою ціною далася киянам безкоштовна гречка…
У цьому ракурсі постає питання: все-таки книгарню “Сяйво” відвоювали завдяки спільним громадським зусиллям чи на рішення суду вплинула зміна столичної влади? Але обидві Алли впевнені — книгарня відчинить свої двері наприкінці цього року.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment