ЧЕРВОНИЙ ПРАПОР ЗА ЧУЖИМ СЦЕНАРІЄМ

Українська народна партія ініціює подання до Конституційного Суду України з вимогою скасування Закону щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги. Про це заявив на прес-конференції в УНІАН голова УНП, народний депутат України Юрій Костенко. Він зазначив, що Президент 21 травня підписав цей закон, порушивши Конституцію України. І застосування цього Закону є загрозою для незалежності й територіальної цілісності Української держави.

Петро АНТОНЕНКО

Юрій Костенко пояснив, чому Закон про використання червоного прапора суперечить Конституції України. Порушено статтю 20 Основного Закону, адже червоний прапор не є державною символікою або символікою територіальних громад, а є символом неіснуючої держави та однієї з політичних партій. Стаття 15 Конституції не допускає використання ідеології, символіки якоїсь одної політичної сили як обов’язкової в державі. Використання символів колишньої комуністичної імперії суперечить положенням статті 17 Конституції щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності України.
Також ухвалення згаданого Закону було здійснене з порушенням чинного законодавства. Воно вимагає, щоб закони щодо опису державних символів України та порядку їх використання ухвалювалися не менш ніж двома третинами конституційного складу Верховної Ради, а цей закон був проголосований простою більшістю парламенту.
Щодо суто політичного аспекту, то УНП розцінює нещодавні події, пов’язані з червоним прапором, як сценарій закордонних політтехнологів, які розігрують карту регіонального сепаратизму. І якщо КС не скасує цей закон, то 22 червня, в річницю початку Вітчизняної війни, можливе продовження подій, які відбувалися 9 травня, зазначив Костенко. Нашу країну втягують у жорстке громадянське протистояння. І ця стурбованість цілком обґрунтована. Політик нагадав і період розвалу СРСР та початки незалежності, коли ситуація була доволі напруженою, і гостре політичне протистояння 2004-го року, особливо в момент Помаранчевої революції, і постійні політичні ігри навколо Криму. Тепер зарубіжні політичні сценаристи взялися за Галичину, нагнітаючи тут суспільні конфлікти.
Сценарій протистояння 9 травня в Галичині, зазначив політик, готувався заздалегідь, коли в парламенті заговорили про червонопрапорний закон, коли в мас-медіа спеціально нагніталися пристрасті. “В подальшій реалізації сценарію були задіяні парламентська більшість, президентська адміністрація, неофашистські проросійські організації та українські праворадикали”, — зазначив голова УНП. Тепер українські комуністи та їхні російські покровителі готують подібний сценарій на 22 червня, прагнучи під гаслами “федералізації” розпалювати регіональний сепаратизм.
Необхідно негайно скасувати закон про червоний прапор, адже він принижує гідність Державного Прапора України, відбілює червоний колір радянського комуністичного терору, коли було знищено понад 10 мільйонів українців.
Відповідаючи на запитання журналістів про мотивації чергового втручання Росії в українські внутрішні справи, Костенко нагадав, що це, окрім постійної політики нашого сусіда, є також давно відомим методом переключити увагу своєї громадськості на зовнішній фактор. Адже цього року відбуватимуться вибори в Державну Думу Росії, а наступного року там пройдуть президентські вибори. І ось російська влада, яка все більше втрачає підтримку в країні суцільних криз і проблем, прагне відволікти від них увагу громадськості, вишукуючи ворогів, фашистів і неофашистів у сусідніх державах. При тому, що в самій Росії неофашизм поширюється все більше і за потурання влади.
Від нашої газети в продовження теми державної символіки було поставлено запитання щодо проявів сепаратизму, коли в деяких прикордонних регіонах місцева влада вивішує, поряд із державним українським, прапори сусідніх держав, наприклад, угорський, мотивуючи тим, що тут, мовляв, мешкає багато представників цієї національної меншини. Такі факти Юрій Костенко оцінив однозначно як неприпустимі, зазначивши: “Це зайве свідчить, що в Україні всі ці два десятиліття незалежності нема справжньої української державної влади. Тому й деяким представникам місцевої влади байдуже, який вивішувати прапор — український, колишній радянський чи сусідньої країни”.
Говорячи про механізм скасування через Конституційний Суд згаданого закону, голова УНП зазначив, що одним із шляхів є подання в КС не менш як 45-ти депутатів парламенту, що УНП зараз ініціює через своїх депутатів. Одночасно для активної громадської підтримки УНП починає збір підписів громадян за скасування закону про червоний прапор. Партія також звертається до всіх державницьких політичних сил із закликом добиватися скасування одіозного закону.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment