МАМАЇ ПРОТИ МАЗЕПИ

На запитання нашої газети відповідає голова Полтавського обласного об’єднання Товариства “Просвіта”, народний депутат України (фракція НУ-НС) Микола КУЛЬЧИНСЬКИЙ.

— Яка зараз ситуація зі встановленням у Полтаві пам’ятника гетьманові України Іванові Мазепі?
— Міська рада заблокувала цю справу. Одне з попередніх рішень ради було позитивним: встановити у місті цей пам’ятник. Потім вони його скасували. Зараз міськрада направляє нас, громадських активістів, які добиваються відкриття пам’ятника, або до обласної державної адміністрації, або до Президента. Але ми діємо. У червні будемо збирати полтавців на мітинг із вимогою відкриття пам’ятника. Будемо тиснути і на главу обладміністрації, і на Президента. Врешті, кого ж вони представляють? Чи вони окупаційна влада тут, в Україні, може, слухаються комуністів? Нехай нам пояснять. Сам пам’ятник уже виготовлений на народні кошти, які ми, просвітяни, збирали. Я попросив директора комбінату в Києві, де зараз знаходиться цей пам’ятник, щоб зберігали його, щоб потерпіли, бо, думаю, все одно ми переможемо.
— Скажіть, а чому міська влада, міський голова “переправляють” вас до обласної адміністрації, адже йдеться про встановлення пам’ятника саме на території міста, а це цілком у компетенції міської влади?
— Бо міський голова залежний від партії влади. Вони провели його в голови, створивши таку собі партію “Совість України”. Мають 40 депутатів з 55-ти в міськраді. І зараз голова говорить, що він, мовляв, “лише по господарській частині”. Але це не достойно міського голови. Це територія міста, є всі повноваження у міськради. Нарешті, є Указ Президента Віктора Ющенка, який ніхто не скасовував. І голова міста зобов’язаний виконати цей Указ, встановити пам’ятник. У компетенції міської ради — виділення землі, місця під пам’ятник. Також рада проводить відповідні конкурси. Попередня рада провела такий конкурс, пам’ятник готовий. Залишилося зібрати сесію і виділити під нього місце. Але і попередній міський голова не виконував свого обов’язку, і цей не виконує.
— Як прізвище цього голови?
— Олександр Мамай. З таким гарним українським прізвищем, але якийсь такий “стихійний” українець. Має енергію, але вона не туди спрямована, не на розбудову своєї української державності.

Спілкувався
Петро АНТОНЕНКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment