МІЖ МАРСОМ І СОНЦЕМ

img_6839Валентина ЄФРЕМОВА,
мистецтвознавець

Під такою романтичною назвою відбулася у виставковій залі офісу Київської організації Спілки журналістів України виставка двох художниць — Галини Бодякової та її доньки Олександри Сидорець.
Галина Бодякова відкриває своє бачення світу дитинства, в якому є мрії, казка, радість, ніжність. Її герої — добродушні звірятка, пташки, рибки, равлики, феї, метелики, всі вони наділені характерними людськими рисами. Так з’явилася серія картин під назвою “Добрий настрій”.
Галина Бодякова народилася на Сумщині в місті Путивль. У родині малювали всі. Саме там, у творчому середовищі, відкрився їй світ прекрасного. А програмні художні знання вона отримала в Брянську, куди переїхали її батьки. Там, 1983 року закінчила художнє училище, отримала фахові знання у галузі промислової графіки.
Галина закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури, має академічну художню підготовку. Художниця володіє майже всіма техніками графіки — офорт, гравюра, літографія, ксилографія, книжна та комп’ютерна графіка; живописом — станковим, левкас, настінним розписом; ужитковим мистецтвом — розпис по дереву, гобелен, вітраж, макраме. Професійність високого рівня відчувається у творах художниці, особливо в оздобленні книг, про що свідчать ілюстрації видань — “Ранок на фіранці”, “Букварик. Я збираюся до школи”, “Четверта симфонія”, “Верный садовник”… Вона захоплюється творчістю Т. Шевченка, М. Гумільова, сучасною поезією, народними казками, з легкістю створює власний світ, у якому є місце відвертості, ніжності, романтичній замріяності.
Творчі здібності Олександри Сидорець розкрилися задовго до закінчення Республіканської художньої школи ім. Т. Шевченка. Любов до мистецтва, прищеплена батьком та мамою, виплекалася у самостійний художній шлях. І вже у 2006—2008 роках у київській галереї “Срібні дзвони” відбулися персональні виставки художниці під романтичними назвами — “Мир несказанний” та “На небі та на землі”. Потім була успішна презентація в Мінську на Міжнародній виставці Естампу, де Олександра отримала Диплом першого ступеня за серію монотипій. 2009-го — вона учасниця виставки на ІІ Міжнародному фестивалі цифрового мистецтва “Terra Nova” у Мінську.
Після успішного закінчення художньої школи 2010 року, Олександра представляла свої твори в Берліні, Росії.
Художниця шукає свій власний мистецький стиль. У її творах перемагає розчерк, площина — все це рухається, промовляє, створює романтичний настрій… Творам Олександри Сидорець притаманні сміливі композиційні побудови, прагнення створити свій простір. Вона замріяно повертає нас у світ дитинства, а інколи прокладає свій шлях у просторі й часі…. Саме такими є твори О. Сидорець “Між марсом і сонцем”, “Біля сонця”, “Мрії”, “Не кожний, хто дивиться, бачить”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment