ЮВІЛЕЙ ПЕТРА КОНОНЕНКА

dscn2851Вікторія КРАВЧУК

31 травня, в останній день весни святкував свій 80-річний ювілей засновник Інституту українознавства, доктор філологічних наук, професор, академік АН Вищої школи України, УВАН у США, Української академії політичних наук, Міжнародної Слов’янської АН, Президент Міжнародної Асоціації “Україна і світове українство”, лауреат Міжнародної премії ім. Й. Г. Гердера, поет, справжній патріот і активний громадський діяч Петро Петрович Кононенко.
Привітати ювіляра зі святом до Будинку вчителя прийшло дуже багато людей, серед яких були не тільки кияни, гості з інших міст України, а й запрошені з інших держав. Благословив захід Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який привітав Петра Кононенка й нагородив його орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого І ступеня. Наступним, кому випала честь привітати Петра Петровича, став В’ячеслав Кириленко, голова Громадського руху “За Україну!”. В’ячеслав Анатолійович наголосив на значущості праць академіка Кононенка для добробуту нашого народу. Олександр Хоменко, один із ведучих заходу, багато розповідав про наукову діяльність Петра Петровича, його внесок у популяризацію українознавства в Україні та за кордоном. Тепло відгукнулися про пана Кононенка його учні з Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, філософського факультету, Інституту української мови АН України. Окрім побажань, озвучених гостями, на Петра Кононенка чекали телеграми з усього світу від його друзів і послідовників.
Від імені Президента України привітати ювіляра прийшла Ганна Герман, яку до слова запросив сам Петро Петрович (її виступ не був передбачений програмою). Вона подарувала панові Кононенку квіти і вручила президентську грамоту.
Щирою піснею про Україну вітала академіка Кононенка Руслана Лоцман, лауреатка всеукраїнських і міжнародних пісенних конкурсів. До теплих вітань приєдналися не тільки філологи, гуманітарії, а й фізики, математики, медики, молоді науковці. Кожен із присутніх у залі намагався висловити свої слова вдячності дорогому ювілярові.
Усім присутнім надовго запам’ятається запальний виступ Івана Лузана і Сергія Василюка з гурту “Тінь сонця”, які виконали пісні “Там, де Ятрань круто в’ється” і “Вишневий садок”. Глядачі до кінця виступу намагались підспівувати за хлопцями: “Ми голі і босі, тому недарма відкритеє небо є наша душа. Та душу роздерли на Захід, на Схід, чужинці вже пишуть за нас “Заповіт”. Як виклик всьому українському народу звучали такі рядки пісні: “На прю чи на кіл — вибирати тобі, загинути в бою чи гнити в тюрмі”.
Від імені депутатів Верховної Ради України й від себе особисто привітав Петра Петровича Микола Томенко. Він розповів про те, що академік Кононенко колись заступився за нього, коли Микола Володимирович вступав до аспірантури. Від імені українського парламенту Томенко вручив ювілярові грамоту “За особливі заслуги перед Українським народом”. До вісімдесятирічного ювілею Петра Кононенка нагородили ще й найвищою відзнакою Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, і золотою медаллю Григорія Сковороди.
Прекрасними віршами віншувала Галина Яблонська, за її словами, “красеня-мужчину Петра Петровича”. Від імені Блоку Юлії Тимошенко благих літ ювілярові побажав депутат Віталій Корж.
Своїм рідкісним голосом зачарувала усіх глядачів Діана Петриненко, яка без підготовки виконала дві чудові пісні “Співають, плачуть солов’ї” і “Мати сіяла сон”.
Серед присутніх у залі було чимало молодих людей, серед яких і учні Українського гуманітарного ліцею, які подякували Петрові Кононенку за ідею створення їхнього навчального закладу. Педагоги ліцею та інших навчальних закладів Києва, Львова, Сімферополя привітали іменинника, який свого часу посприяв вивченню українознавства в українських освітніх установах.
Коли до слова запросили Дмитра Павличка, то він не тільки привітав Петра Кононенка з ювілеєм, а й висловив багато слушних думок із приводу того, чому так складно бути справжнім українцем, яким уже стільки років поспіль залишається Петро Петрович. Про дружбу з Кононенком розповів Юрій Мушкетик. Його виступ запам’ятався оригінальністю. Мушкетик розповів історію про те, як вони з Кононенком поїхали на риболовлю. Клює риба, а Петро Петрович не помічає, на зауваження Юрія Михайловича каже: “Дочитаю газету, а потім подивлюсь”. “Рибалити він не вміє й досі”, — сказав Мушкетик.
Привітали дорогого іменинника Іван Драч, Віталій Карпенко, Микола Жулинський, україністка з Болгарії пані Людмила і письменниця Раїса Іванченко, відповідальний секретар ВУТ “Просвіта” Микола Нестерчук.
Разом із гостями з Буковини “Многії літа” Петрові Петровичу заспівала уся зала. Але на цьому привітання не скінчились.
Українське товариство, “харизматична єдність від Австралії до Японії” вітали цього дня прекрасного науковця і справжнього патріота, талановиту людину Петра Кононенка з ювілеєм. Тож нехай Бог дарує йому ще многія літа!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment