УКРАЇНУ МАЛЮВАТИ — НЕ ПЕРЕМАЛЮВАТИ

Надія КИР’ЯН

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей “Просвіта” провела літературно-мистецький вечір, на якому було відзначено переможців традиційного Всеукраїнського конкурсу “Палітра українського слова”, на який надійшло понад 500 дитячих малюнків з усієї України. Привітали дітей відповідальний секретар ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Микола Нестерчук і заслужений художник України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Валерій Франчук.
“Ви зробили перші кроки в мистецтві, — сказав Валерій Олександрович. — Ваші твори не тільки життєрадісні, барвисті, а й майстерно вирішені композиційно, містять неординарні думки. Україну малювати — не перемалювати, настільки вона багатовимірна. Працюйте, реалізовуйте свій талант, не зрадьте собі!”
Відповідно до теми конкурсу значна частина дитячих робіт ілюструє твори українських класиків — Тараса Шевченка, Лесі Українки, народні пісні, літописи тощо, багато малюнків присвячено дивовижній українській природі, народним святам.
Перші місця у наймолодшій віковій категорії (6—10 років) члени журі присудили вихованцям Переяслав-Хмельницької дитячої художньої школи — Глібові Барабашу, Ганні Гріненко та Антонові Тяську; у середній віковій категорії (11—14 років) студійцям гуртка “Сонечко” з Київського БДЮТ “Дивоцвіт” — Ганні Кисленко та Олександрі Товстик; у старшій (15—17 років) студійцям Сумської дитячої художньої школи — Ганні Яременко, Марії Пантюх, Надії Ковальовій. Гран-прі і спеціальну відзнаку в жанрі народного живопису й витинанки одержала багаторічна учасниця конкурсу Марія Васянович-Кобальчинська, спеціальну відзнаку за аплікацію, виконану в техніці колажу — Олег Баєв з Луганської спеціалізованої школи № 40.
Цього року особливо багато було заохочувальних премій, адже рівень майстерності конкурсантів високий.
Дуже активні юні митці з Харківщини: з ліцею № 107, з ліцею мистецтв № 133 (м. Харків), Левківської ЗОШ
І—ІІІ ст. Ізюмського району та ін.
Для талановитих художників дали концерт юні артисти — півфіналісти конкурсу “Рось шукає таланти”, проведеного Черкаською телекомпанією “Рось”. Представляла юних співаків і танцюристів заслужена артистка України Тетяна Негрій.
Відповідальний секретар “Просвіти” Микола Нестерчук, завідувач відділу мовно-освітньої та культурно-просвітницької роботи Світлана Фещенко та кінорежисер, заслужений працівник культури України Дмитро Ломачук вручили всім художникам та артистам подарунки від “Просвіти” — “Кобзарі”, словники, диски з народними казками, піснями та найкращими роботами конкурсантів “Палітри українського слова”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment