«НАРОД НАШ ДАВНІЙ ОЖИВА…»

Уляна ВОЛІКОВСЬКА

“Вгору сонечко, вгору,
Хай я нивоньку дожну.
Ой лане, ланочку,
Скажи ти мені правдочку,
Чи будемо ми в кінці?
Чи будемо ми в вінці?”

Пригадалися слова однієї зі жниварських пісень. І не дарма, не за горами ІІ Міжнародний етнографічний фестиваль “Жнива 2011 — Весілля”. Віддавна жнива були кульмінацією сільськогосподарського циклу і господар їх чекав, як великого свята…
Тож днями молоді у супроводі дружок та бояр у традиційному українському вбранні, ідучи до Музею Івана Гончара, запрошували дорослих і малят на фестиваль, роздаючи весільні шишки…
А в НЦНК “Музей Івана Гончара” на прес-конференції ніде яблуку впасти. Справді, цього року відбудеться резонансна подія у Музеї національної архітектури та побуту України у с. Пирогів. Фестиваль стає іміджевою подією у рамках підготовки до “Євро-2012”. Як розповіла арт-директор фестивалю Ірина Данилейко, родзинка фестивалю — етнографічне весілля (справжній шлюб). “У нас є справжня пара молодих, які погодилися взяти участь у дійстві. Ми спробуємо відтворити все максимально достовірно. Весілля відбуватиметься в українських хатах із автентичними виконавцями”. Фестиваль триватиме три дні (5—7 серпня). У п’ятницю головний акцент — це жнива на полі й вечорниці, а в суботу-неділю — традиційне українське весілля. Щодня на вечірній сцені відбуватимуться різноманітні заходи: етно-диско, етно-джем та, власне, весільні музики, які завершуватимуть запальними танцями весільне дійство. Також буде багато майданчиків, проводитимуться відкриті лекції різних напрямків етнічної науки. Діятиме майданчик “Катрусин кінозал”, де можна переглянути українські та світові етнографічні фільми. Не обійдеться і без народних розваг: казки, дитячі ігри, човен-гойдалка, виготовлення іграшок та ляльок-мотанок. Можна навіть буде виготовити гніздо для лелек… Тож кожен знайде собі забаву для душі!
На прес-конференції привітали всіх головний організатор фестивалю “Жнива” Данило Данилейко, генеральний продюсер НК “Інтеркультура” Володимир Сорока, заступник міністра культури Вікторія Ліснича, голова Ковалівської сільської ради Петро Власенко.
Молодята урочисто запросили хлібом-сіллю на весілля представників Міністерства культури України. “Я вдячна усім людям, не байдужим до нашої української культури. Бо найдорожче і найрідніше — це мова і культура. Приємно, що наша молодь така прогресивна. Сподіваюся, що весілля відбудеться на високому рівні”, — подякувала Вікторія Ліснича.
Також відбулося офіційне вручення дипломів учасникам та організаторам рекорду, встановленого на І Міжнародному фестивалі “Жнива—2009. Сніп”. Сніп як символ родючості, достатку та єднання (заввишки 15 метрів!) було встановлено у с. Ковалівка. Тож нагороджено голову Ковалівської сільської ради Петра Власенка, засновника агрофірми “Світанок”, народного депутата України Тетяну Засуху, керівників творчої майстерні “Етнотолока” Данила та Ірину Данилейків.
Організатори дійства повідали, що на фестивалі “Жнива 2011-Весілля” буде встановлено ще два рекорди України: “Найбільша кількість гостей на традиційному весіллі”. Це буде найгучніше весілля у всій історії України. А також на третій день свята буде представлено рекордний коровай вагою близько 370—400 кг. Варто сподіватися на ще один рекорд: “Найбільший весільний коровай”.
Час традиції настав. І пам’ятаймо, що нам її потрібно не тільки зберігати, а й розвивати!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment