СУДИЛИЩЕ: АКТ 1

Микола ЦИМБАЛЮК

За чотири дні до Дня Конституції (Основного закону) України, 24 червня, в сумнозвісному Печерському районному суді столиці розпочалося чергове судилище. На лаві підсудних Юлія Тимошенко, екс-прем’єр, лідер ВО “Батьківщина”. Генеральна прокуратура висунула їй звинувачення щодо “газових домовленостей” дворічної давності між НАК “Нафтогаз України” та російським ВАТ “Газпром”.
Веде справу суддя Родіон Кірєєв, звинувачення підтримує прокурор Юлія Фролова.
Із перших хвилин суддя запропонував обговорити питання фото- й відеозйомки під час засідання. Прокурор одразу зажадала заборони, мовляв, це заважатиме допиту свідків. На що Юлія Тимошенко нагадала слова Януковича в ПАРЄ, де він запевняв європейську спільноту, що ця справа розглядатиметься відкрито. Та й сам Генпрокурор Віктор Пшонка те ж саме обіцяв. Суд зважив на думку головних очільників держави.
Крім того Тимошенко неодноразово говорила і повторила й цього разу, що вона за справедливий суд, а таким він може бути лише за участі присяжних. Але нещодавно регіонали вкупі з комуністами й литвинівцями у Верховній Раді скасували норму закону, що давала можливість провадити судові процеси за участі народних засідателів.
24 червня підтримати Юлію Тимошенко зібралося кілька тисяч її прихильників. Вони ще вдосвіта позаймали позиції біля суду в центрі Києва — по обидва боки вулиці Хрещатик, на Богдана Хмельницького. Приїхали представники з багатьох областей України. Чимало було й зі Сходу — Донбасу, Луганщини, Слобожанщини. Підтримка могла бути значно численнішою, якби не контрзаходи влади. Скажімо, лідер Львівської організації ВО “Батьківщина” Роман Ілик заявив, що їм відмовили всі місцеві автоперевізники. Дехто із них пояснив просто: нас попередили, ми не хочемо мати проблем із владою. Така ж ситуація і в Закарпатті. Там, як розповідали учасники мітингу на підтримку Тимошенко, попередили водіїв і власників автобусів, що в разі виїзду до Києва в них відбиратимуть ліцензії на пасажироперевезення. Тому добиралися до Києва на потягах, власними автівками тощо.
На Хрещатику, на сходах, що через вулицю, навпроти суду, тривав безперевний мітинг. Промовці, один за одним, висловлювали своє ставлення до судилища і всього того, що відбувається в країні. І все це під мовчазними поглядами насуплених облич “беркутівців”, що стіною стояли по обидва боки Хрещатика й біля суду.
Заявити свою солідарність і підтримку прийшли також народні депутати, чоловік Юлії Володимирівни Олександр, донька Євгенія з чоловіком Шоном Карром і просто кияни.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment