«З ІМЕНЕМ МАРКА ЧЕРЕМШИНИ»

Володимир КАРИЙ,
голова Творчого клубу ім. Марка Черемшини,
директор Видавничої фірми “Прут-Принт”,
м. Снятин

“Я вірю, я певний, що вільний геній цього народу створить нову національну культуру…”
Ці заповітні слова класика української літератури, співця Гуцульщини і Покуття, новеліста Марка Черемшини (Івана Семанюка) взято епіграфом для диплому лауреатів літературно-мистецької премії його імені із фотосвітлиною “народного адвоката” (початок ХХ ст.).

Ця премія вручається краянам письменника за активну літературно-мистецьку діяльність із 1998 року разом із нагрудною медаллю та невеликою грошовою винагородою. Присуджується премія за рішенням комісії, яка складається в основному із діячів місцевої “Просвіти”, спільним рішенням Снятинської райдержадміністрації і районної ради Івано-Франківської області.
За 13 років лауреатами премії імені Марка Черемшини — видатного майстра слова, щирого захисника прав простого люду, активного громадського діяча, побратима новелістів Василя Стефаника, Леся Мартовича та педагога, першого голови Снятинської “Просвіти” Василя Равлюка — стали 67 діячів літератури, науки та культури за творчість і активність у громадському житті — земляки письменника.
Серед лауреатів премії — прозаїк і публіцист Ярема Гоян, поети — педагог Мирослав Попадюк, нинішній голова районної “Просвіти”, директор Видавничого центру “Просвіта” у Києві Василь Клічак, професор із Чернівців Богдан Мельничук, композитор Петро Корж, місцеві журналісти — Калина Ватаманюк, Іван Грекуляк, Юліан Радевич, Йосип Палятинський, педагоги-краєзнавці — Руслана Кіреєва, Василь Харитон, Марія Фуштор, Теофіл Виноградник за поетичні та художньо-публіцистичні твори.
Художники Дмитро Лазаренко, Еммануїл Храпко, краєзнавці Микола Болотенюк, Роман Касіян, Іван Мисюк, хорова капела “Діброва” (с. Белелуя), шкільний фольклорно-етнографічний ансамбль “Родина” (с. Підвисоке) та десятки інших ентузіастів культури.
У червневі дні снятинці та косівчани відзначали 137 річницю від дня народження Марка Черемшини, 100 річницю виходу в світ його першої збірки “Карби” і 120 літ від дня народження його дружини Наталії Семенюк (першого директора літературно-меморіального музею письменника у Снятині).
Звання лауреата, медаль, літературно-мистецьку премію імені Марка Черемшини 2011 року отримала: у номінації “Література” Марія Стрипчук-Палійчук, літераторка, викладачка Снятинського агротехнікуму за видання книг “Душа” та “Між добром і злом”; у номінації “Краєзнавча робота, просвітницька діяльність” звання лауреата (за рекомендацією редакції “Слово Просвіти”) удостоєний Василь Марусик, уродженець с. Белелуя, журналіст-краєзнавець, заслужений журналіст України, редактор творчого об’єднання “Культура” Національної радіокомпанії України за цикли радіопередач літературно-публіцистичної та історико-краєзнавчої тематики та з нагоди його 70-ліття.
У номінації “Образотворче мистецтво” лауреатом став Ярослав Заяць, заслужений художник України за високу виконавську та професійну майстерність, проведення багатьох виставок своїх художніх робіт.
Номінація “Концертно-виконавська діяльність” поповнилася колективом народного аматорського жіночого вокального ансамблю “Вишиванка” Заболотівської дитячої музичної школи (керівник — Лілія Лукащук) за високу професійну виконавську майстерність і з нагоди 10-ліття творчої праці.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment