ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА

Галина АНДРОЩУК

Міжнародна премія імені Володимира Винниченка заснована Українським фондом культури 1990 року і присуджується за особливі досягнення в літературі, мистецтві та благодійництво. За 20 років існування цієї престижної нагороди удостоєні 60 відомих вітчизняних і зарубіжних діячів культури та доброчинців, зокрема з Канади, США, Росії, Австрії, Великобританії, Сирії тощо. Цьогорічними лауреатами стали: відомий поет Леонід Горлач — за історичні романи у віршах “Мамай” та “Мазепа”, журналіст Сергій Шевченко і доктор історичних наук Дмитро Вєдєнєєв — за спільну працю “Розвіяні міфи. Історичні нариси і статті” і письменник, редактор журналу “Донбас” Віктор Логачов — за роман “Правы и виноваты”.
30 червня у Фонді культури, що на вулиці Липській, відбулися традиційні урочистості з нагоди вручення премії. Відкриваючи церемонію нагородження, голова УФК Борис Олійник нагадав присутнім історію заснування премії, освяченої іменем Володимира Винниченка — одного з найвидатніших письменників ХХ століття, художника і політика трагічної долі, апологета ідеї класово-національного визволення України, на жаль, досі належно не поцінованого “на Вкраїні милій”. Також Б. Олійник дав високу оцінку творчості кожного з цьогорічних лауреатів. Так відомого поета, автора віршованих глибоко патріотичних історичних романів “Мамай” і “Мазепа” Леоніда Горлача він назвав “явищем літератури, якому сьогодні за якістю створеного важко знайти рівних”, Віктора Логачова — “людиною особливо розлогих атестацій”, яка у творчості прагне об’єктивної чесності, що засвідчив його роман про правозахисників-шістдесятників, вихідців із донецьких країв, — “Правы и виноваты”. Саме цим керувалися, на думку Б. Олійника, й автори збірника “Розвіяні міфи. Історичні нариси і статті” — офіцер запасу СБУ, журналіст Сергій Шевченко та доктор історичних наук, професор Дмитро Вєдєнєєв. Порушуючи такі актуальні питання в історії країни як Українська революція 1917—1921 рр., доба політичних репресій, Голодомор, Друга світова війна і повоєнний визвольний рух, вони чи не вперше на основі розсекречених архівних документів спробували чесно реставрувати трагічне минуле України.
Вручивши премії цьогорічним лауреатам, Борис Олійник закликав присутніх, “ширяючи у вільному польоті”, привітати пошанованих відзнакою колег. На що з радістю відгукнулися знані діячі літератури та мистецтва Євген Лук’яненко, Анатолій Кульчицький, Михайло Шевченко, Анатолій Гай, Петро Осадчук, поділившись думками про творчість кожного з них та високо оцінивши твори, відзначені премією імені В. Винниченка. Завершив імпрезу чудовий концерт, який подарували всім присутнім заслужена артистка України Валентина Матюшенко, піаністка Ірина Литвиненко, сопілкар Борис Матвійчук та дует “Росичі” у складі Антона Дацуника та Анатолія Лавренчука.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment