ДРУЖБА ПІД ПРАПОРАМИ ЖИРИНОВСЬКОГО

У календарі “нержавіючих” радянських свят, які ми все відзначаємо, не прагнучи надати їм державницького, українського змісту, є й таке, як День молоді. Що ж, молодь потребує уваги суспільства. Правда, краще б владі, замість казенних “днів”, виявити реальну увагу до молодіжних проблем. Та й відзначати можна по-різному.

Є на географічній карті єдина точка, де сходяться кордони України, Росії та Білорусі. Це в полях-перелісках побіля села Сеньківка Городнянського району Чернігівщини. Кілька десятиліть тому, в радянські часи “розквіту застою”, тут спорудили помпезний Монумент Дружби. Чи то на знак дружби трьох слов’янських народів, чи, скоріше, як символ цементування московської імперії. У цьому ж дусі тут проводилися і різні пропагандистські акції, навіть якщо вони були подані як свята чи фестивалі.
Після розпаду СРСР толока біля Сеньківки дещо збезлюдніла. Але в останні роки тут знову зарясніло. Об’єктом сеньківських акцій стала молодь: влада проводить тут так звані Міжнародні молодіжні фестивалі “Слов’янська єдність”. Ось і наприкінці червня тут відбулася “Єдність—2011”.
Нема жодного сумніву щодо суті цих свят. Не випадково і фінансує, і організовує їх влада, нехай начебто вже й децентралізована, з трьох столиць колишніх республік Союзу. Логічною є і участь в акції представників влади. Ось і цього року приїхали солідні делегації трьох сусідніх областей. Очолили їх голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, губернатор Брянської області Росії Микола Дєнін та голова Гомельського облвиконкому Білорусі Володимир Дворнік.
Хто проводить, фінансує, той і замовляє. Тож під камуфляжем фестивалю неприкрито проглядають справжні ідеї таких акцій. Як мінімум, це підігрівання ностальгії за колишнім Радянським Союзом попри те, що більшість молодих учасників фестивалів узагалі не жили в ті часи. Основний задум — пропаганда ідеї відновлення імперії. Комуністичної, капіталістичної, російської, слов’янської — байдуже якої, аби імперії.
До речі, щодо слов’янства. Чернігівська “Просвіта” неодноразово пропонувала владі проводити справді міжнародні слов’янські фестивалі, враховуючи, що в Європі близько десяти слов’янських народів. Але, схоже, кремлівські математики навчені рахувати лише до трьох, і такий формат не вписується в задум організаторів. Аякже, уявімо, що приїдуть юнаки і дівчата з Болгарії, Польщі, Чехії, Словаччини, інших країн, вільні, ерудовані молоді люди з держав — членів Євросоюзу і НАТО. Та вони будуть тут як інопланетяни. Отож краще фестивалити по-радянському.
І цьогоріч організатори (а ними були росіяни) прагнули вразити помпезністю. У вигляді макетів були “давньоруські міста”, звісно ж, “руські” у сенсі російські, виставки, концерт народного артиста всіх республік Ніколая Баскова.
Але родзинкою акції став приїзд Патріарха Московського Кіріла. Оскільки акція відбулася хоч і на прикордонні, але все ж на українській землі, звісно ж, будівничий “русского міра” сповна використав цей приїзд для пропаганди “слов’янського братерства на трьох”.
Тут можна б сказати про доволі сумнівне “слов’янство” московитів, зокрема й особисто Кіріла Гундяєва. У глави Російської православної церкви досить клопотів по “окормлєнію” пастви і в себе в Росії. Зокрема молоді, задавленої безробіттям та іншими соціальними проблемами, потопаючої в алкоголізмі і наркоманії — останнє зовсім не є перебільшенням, особливо щодо безпросвітної російської глибинки.
Але у кремлівських душпастирів інші клопоти, тому й треба фестивалити. Тим паче, цього року дійство відбулося під доволі промовистим підбором партійних прапорів. Над росіянами майоріли прапори ЛДПР — це Ліберально-демократична партія Росії, яку очолює Володимир Жириновський, і цим усе сказано. З нашого боку розмахували прапорами їхні побратими з ПСПУ, тобто прогрес-соціалісти Наталії Вітренко. Як кажуть у народі, яке їхало, таке й здибало. А депутатів Верховної Ради представляла Партія регіонів, із головним рукомахом і семафором нашого парламенту Чечетовим. Воістину, слов’янська єдність…

Петро АНТОНЕНКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment