ПАРАДУ НЕ БУДЕ…

paradПетро АНТОНЕНКО

Із метою скорочення витрат Держбюджету на організацію та проведення заходів із підготовки та проведення 20-ї річниці незалежності України, Президент Віктор Янукович розпорядився утриматися від параду військ 24 серпня, а також від виготовлення пам’ятного ювілейного знака “20 років незалежності України”. Також В. Янукович доручив Кабінету Міністрів забезпечити спрямування в установленому порядку бюджетних коштів, які звільняються, на фінансування посилення соцзахисту населення.
Парад військ планували провести в Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, а також містах, де розташовані штаби оперативних командувань та видів Збройних сил України.
Як зреагувати на таку новину? З одного боку, люди начебто переважно схвалюють скасування параду задля економії бюджетних коштів. З іншого — вражає, що таку значну подію в житті держави ми не здатні належно відсвяткувати. Дивує й те, що називають різні цифри, потрібні для проведення параду. Так, один із депутатів-регіоналів чомусь озвучив цифру аж у 320 мільйонів. Можливо, сюди враховано кошти на якісь прийоми, фуршети та бенкети високопосадовцям? Тоді так. Насправді ж військові паради не обходяться в такі величезні суми, якщо їх проводити як своєрідний огляд військ.
Може, нам уже нічого показувати на військових парадах? Проблеми українських Збройних сил давно відомі, починаючи з харчування солдатів. То так треба й визнати: армія боса й голодна, марширувати не здатна. Не кажучи вже про надійний захист держави.
А головне — дуже вже сумнівно, щоб унаслідок скасування параду раптом з’явилися “додаткові” кошти в бюджеті та ще й були спрямовані “на соціальні потреби”.
Цікаво згадати нашу нещодавню історію, щоб укотре переконатися, що “точка сидіння” визначає і “точку зору”. Процитуємо хоча б відомого всім Віктора Балогу, який після численних політичних кульбітів опинився нарешті в уряді регіоналів. Він, звісно ж, доводитиме, що паради — зайва розкіш, що кошти краще спрямувати, скажімо, на його відомство — Міністерство з надзвичайних ситуацій. Але ось як прокоментував Балога у серпні 2008 року звернення прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до Президента Віктора Ющенка з пропозицією скасувати парад, а кошти направити в МНС для ліквідації наслідків небувалої повені. Отже, Глава Секретаріату Президента Віктор Балога називає пропозицію прем’єр-міністра щодо відмови від параду у Києві з нагоди Дня Незалежності черговою спекуляцією на проблемах країни”, — інформує прес-служба президента. “Треба докласти всіх зусиль, щоб День Незалежності навіть у скруті став святом для кожного українця, задля єдності українського суспільства”, — підкреслив керівник Секретаріату.
Що ж, залишається лише повторити слова міністра про політичну спекуляцію, коли обібраному до нитки народу влада обіцяє щось дати, зекономивши на національному святі.
До того ж і на мить не забуваючи про власний піар на тлі всеукраїнських проблем…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment