ДОЛУЧАЙТЕ СВІЙ ГОЛОС ДО СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА!

100_9396Уп’яте 19—21 серпня в Києві відбудеться Всесвітній Форум українців. У ньому візьмуть участь представники української діаспори із 40 країн світу — 300 делегатів, представників східної, західної діаспори та України, а також 700 гостей. Урочисте відкриття заходу відбудеться у Національній опері, а пленарні засідання та робота секцій — в Українському домі.

Євген БУКЕТ,
фото автора

У порядок денний форуму вкотре вноситься питання захисту мови як єдиної державної. Мовна програма, схвалена на ІV форумі, так і не була реалізована. Тож організаційний комітет V Всесвітнього Форуму українців звертається до всіх небайдужих із проханням долучитися до розробки стратегічних документів для діяльності світового українства щодо розвитку та утвердження української мови та збереження української культури.
Засідання гуманітарної секції у рамках роботи V Всесвітнього Форуму українців відбудеться 20 серпня 2011 року о 10 годині в “Українському домі”. Проводитиме засідання керівник секції, голова Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, народний депутат України Павло Мовчан.
Допомагаючи Всесвітньому Форуму, ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка створило робочу групу з підготовки та проведення гуманітарної секції. Уже відбулося кілька засідань робочої групи, де окреслено попередній список провідних фахівців за напрямами, які запрошені до роботи в секції.
Найважливішим пріоритетом, як уже зазначалося, залишається українська мова, оскільки це — духовна основа і українського суспільства, і незалежної держави. На секцію запрошені провідні науковці-мовознавці, зокрема професори Іван Ющук, Олександр Пономарів, Лариса Масенко.
В обговоренні проблем історії України, українознавства та української культури візьмуть участь академіки Петро Кононенко і Броніслав Панасюк, лауреати Шевченківської премії Анатолій Мокренко і Леонід Мужук. Про ще одну важливу ланку в житті українства — духовну, про сучасне життя церкви поділиться думками професор Дмитро Степовик.
У підсумку роботи гуманітарної секції ухвалять резолюцію, яку буде включено в програму діяльності світового українства і яка сприятиме прийняттю багатьох важливих рішень. Робоча група ухвалила попередній проект резолюції, який ми пропонуємо увазі читачів. Товариство “Просвіта” чекає Ваших змістовних доповнень і суттєвих уточнень до тексту документа на електронну скриньку Центрального Правління: tovprosvita@i.ua
Кожна цінна пропозиція буде взята до уваги і  включена до резолюції.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment