НА ПРОЩУ ДО ТАРАСА-КОБЗАРЯ

kaniv1Олена АЛІФЕРЕНКО,
смт Троїцьке Луганської області

Правління Луганського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка вже сімнадцять років поспіль проводить творчий конкурс для школярів і студентів “Іду з дитинства до Тараса”. Він має шість номінацій, серед яких — “Декоративно-ужиткове мистецтво”, “Авторські поезії про великого Кобзаря”, “Музичні твори про Тараса Шевченка” та інші. Отже, діти мають можливість продемонструвати свої обдаровання, щоб засвідчити любов і велику шану Кобзареві. Голова обласного об’єднання Володимир Семистяга та відповідальний секретар Дора Тимошевська докладають великих зусиль, щоб переможці конкурсу мали гідну нагороду. І за матеріальної підтримки Управління освіти і науки обласної держадміністрації вони організовують поїздки луганських школярів і їхніх керівників-учителів на прощу до Тараса на Чернечу гору в Канів.
Ось і цього літа делегація з тридцяти восьми осіб, серед яких діти-переможці та їхні наставники, вирушила автобусом у захопливу подорож до Черкащини.
Луганці у білосніжних вишиванках вирушили до Шевченкової могили. Мільйони людей відвідують її, і кожен, доторкнувшись до святині, переживає особливі почуття.
Як Тарас Шевченко йшов від рідної землі до піднебесся світової слави, так і ми піднімалися безмежними сходами відкриття генія — нового, непізнаного, незбагненного. Досі лежить перед очима розгорнута книга з реєстрацією народження сина в сім’ї Григорія та Катерини Шевченків і жалобні хустки з далекого і такого тепер близького нам травня 1861 року. Душа сповнена поваги до І. О. Ядловського, що першим влаштовував паломництво до могили Кобзаря. Нас вразила Шевченківська світлиця, що зберігає дотепер тепло великої любові свого господаря Івана Ядловського, його відданості Тарасу Григоровичу Шевченку. Ми побачили ікону Святого Тарасія невідомого автора і збережені особисті речі Івана Олексійовича. Відвідали давній Канівський собор, у якому відбувалося прощання з Т. Г. Шевченком перед його похованням. Побували в Канівському краєзнавчому музеї, в Музеї декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомилися з постійно діючими експозиціями з історії заселення Канівщини, зі знахідками, пов’язаними із трипільською культурою; побачили, як сучасні майстри передають красу рідного краю через витвори мистецтва, особливо картини.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment