СУД ЧИ СУДИЛИЩЕ?

У п’ятницю Печерський райсуд прийняв рішення заарештувати Юлію Тимошенко. Таку ухвалу оголосив суддя Родіон Кірєєв. Прихильники Тимошенко оголосили безстрокову акцію протесту, із заявами на її підтримку звернулися місцеві ради кількох областей, громадські організації та представники Церкви, а також уряд США, МЗС Франції, Росії, Великобританії, депутат Європарламенту Міхаель Галер тощо. З цього приводу “Слово Просвіти” попросило відповісти на два запитання представників різних політичних сил:
1. Чи є правові підстави для арешту Юлії Тимошенко?
2. Як оцінюєте міжнародну реакцію на рішення влади і суду?

Сергій ПАШИНСЬКИЙ, народний депутат України:
1. У судді Кірєєва не було жодних правових підстав змінювати міру запобіжного заходу. Навіть якщо суд вважає, що підсудний порушує процедуру, то є покарання у вигляді адмінштрафу, а не арешту. Суддя   скоїв кримінальний злочин, за який буде відповідати.
2. Нам дуже приємно, що реакція світу була одностайна: всі стали на захист, на підтримку Ю. Тимошенко. Для Януковича це останній сигнал. Наступний сигнал — повна міжнародна ізоляція.
Хочу додати, що все вирішує народ України. Закликаю всіх стати на підтримку Юлії Володимирівни, щоб не допустити в країні диктатури.
Юрій ГРИМЧАК, народний депутат України:
1. Жодних правових підстав. Є  перелік питань у Кримінально-процесуальному кодексі, згідно з якими можна змінити запобіжний захід. Жодного посилання на КПК в рішенні суду не було.
У понеділок вони повторили те, що було на минулому судовому засіданні в п’ятницю, коли наш “унікальний” прем’єр Микола Азаров давав свої оціночні судження, фактично ображав Юлію Володимирівну. А коли вона намагалася ставити йому свої запитання, то її весь час зупиняли, не давали висловитися, посилаючись на те, що це її суб’єктивні міркування. Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко півгодини повчав, як треба було робити Тимошенко, коли вона була прем’єром. Але на закон не посилався, тільки власні враження.
2. Імідж України погіршується з кожним днем і навіть з кожною годиною цих ганебних процесів. Маємо “унікальний” уряд і “унікальну” владу. Вона одним махом розсварилася і з Заходом, і зі Сходом. Подальші перспективи: якщо влада не чує Заходу, то Захід вводитиме санкції.
Ніна ДЯЧЕНКО, активістка ВГО “Загальновоїнська спілка України” (голова Олег Калашников):
1. Юлія Володимирівна не виявляє поваги до суду. Суд дотримується процедури, а вона нахабно звинувачує його у некомпетентності, не звертає уваги на зауваження судді Кірєєва. Міняє адвокатів. Їй пропонують державного захисника, вона відмовляється.
2. Я щойно приїхала в Київ з відпочинку в селі. Там не було можливості відстежувати новини. Зараз читатиму пресу й робитиму висновки. Вважаю, що Тимошенко — головний корупціонер в країні. Якщо її одну ув’язнять, звісно, це нічого не змінить. А якщо, починаючи з неї, піде ланцюг справ, ув’язнюватимуть інших корупціонерів, народ побачить, що не тільки прості люди можуть сидіти в тюрмі, а й високопосадовці, то, можливо, й ставлення до України зміниться.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment