ЧОТИРИ ЗАГРОЗИ ДЛЯ ДЕРЖАВИ

Іван ЗАЄЦЬ,
перший заступник голови Української народної партії, народний депутат України

Виступ на V Всесвітньому форумі українців
Пропоную світовому українству в наступні 5 років зосередити головну увагу на тому, що відбувається саме в Україні. І в зв’язку з цим хочу звернути увагу на кілька основних загроз для нашої держави та нації, що реально існують.
Перша загроза — зміна конституційного ладу в державі шляхом прийняття нової Конституції України. Якщо говорити сьогодні про нашу Конституцію, то немає жодної потреби у прийнятті нової, треба просто дотримуватися належного балансу всіх гілок влади.
Чому виникла ця ідея нової Конституції? Щоб розбалансувати державу. Наша держава засновувалася в річищі європейської демократичної традиції як держава української нації, держава, яка поклала в основу свого устрою традиції і звичаї нашої нації. Нам же сьогодні пропонуватимуть у новій Конституції державу не національного типу, а так звану мультикультурну. А насправді оця Конституція буде наповнена традицією, політичними й культурними російськими звичаями. Змінюватиметься 10-та стаття Конституції, щоб не було єдиної державної мови, 20-та стаття про нашу державну символіку та багато інших статей. Тому перша пропозиція: ви повинні відкинути ідею нової Конституції і розуміти, що за цим є ще й інша загроза. Вони хочуть прийняти цю Конституцію референдумом і перекреслити референдум 1 грудня 1991 року.
Щоб детальніше дізнатися про це, візьміть газету “Слово Просвіти”, там нещодавно надруковано мою статтю про цю загрозу державності.
Друге — загроза, пов’язана з введенням ринку на землі сільськогосподарського призначення. Мета — не гармонізувати ці відносини, а вихопити землю з-під ніг і з-під рук українців і цим обтяти систему живлення української нації. Ми — землеробська нація, навік приросли до землі, і це джерело нашої традиції, звичаю. Заявляю авторитетно: ті механізми, які запропоновані у проекті закону про ринок землі, що подає сьогодні Кабінет Міністрів, спрямовані на досягнення лише двох цілей. Перша — забезпечити законодавчу базу під латифундії, знищити фермерство, те, що притаманне Європі, притаманне українцям. Друга мета — перетворити ці сільськогосподарські землі на об’єкт спекуляції. Тому ми так само маємо однозначно визначитися: ці механізми не спрямовані на те, щоб земля опинилася в руках українців, щоб ми забезпечили розвиток села, була ефективна система господарювання — фермерство.
Третя загроза зовнішня. У глобалізаційному світі дуже багато загроз для світового українства. Тут неодноразово говорили про проблему асиміляції. А що ми можемо протиставити всьому цьому? На мій погляд, є одна відповідь на таку загрозу — інформаційна. Ми вимагатимемо від влади насамперед створення глобальної світової української інформаційної системи. Мережі, яка б забезпечила потужні інформаційні потоки. Види можуть бути різноманітними: телебачення, радіо, газети, Інтернет.
І четверта загроза: проти України сьогодні розгорнулася інформаційна, мовно-культурна, церковна, історіографічна війна. І веде її влада північної держави — Росії. Якщо ми не змусимо нашу владу шукати адекватні відповіді саме на ці загрози, то вона перетвориться, та частково вже й перетворилася, на інструмент російської політики щодо України. А мета у Росії завжди одна — знищити Українську державу.
Тому я хотів би, щоб ви усвідомили ці глобальні загрози і вже у системі своїх пропозицій якраз формували справжню ідеологію нашого позитивного руху, захисту українства як світового явища.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment