БУРХЛИВА ПОЛІТИЧНА ОСІНЬ

Петро АНТОНЕНКО

У вівторок відкрилася дев’ята сесія Верховної Ради України VI скликання. Вона розпочалася урочистим засіданням, присвяченим 20-річчю Незалежності України.
Хвилюючим був момент, коли курсанти військового ліцею ім. Богуна внесли в зал парламенту прапор України. Це той прапор, який внесли сюди патріоти в день проголошення Незалежності — 24 серпня 1991 року.
Із промовою на засіданні виступив Президент України Віктор Янукович, закликавши депутатів парламенту підтримати зусилля Глави держави, а також Уряду в реформуванні країни.
Учасників зібрання вітав один із перших спікерів парламенту Іван Плющ, який відзначив становлення незалежної Української держави як подію величезної ваги.
Кожна сесія парламенту напружена, а нинішня обіцяє бути особливо гарячою. Із сотень питань, законопроектів варто назвати бодай дві теми — новий виборчий закон і продаж землі. Обидві вони надто гострі, викликають серйозні дискусії в суспільстві, тому й вимагають від парламенту дуже зваженого підходу.
Цим прогнозований перелік глобальних питань на сесії не обмежується. До них насамперед треба зарахувати ухвалення нового Трудового кодексу. Уже ухвалений у першому читанні, цей основоположний для трудових відносин у державі документ суттєво суперечить практиці демократичних країн, викликав різкий осуд профспілок, фахівців із трудового права. Не набагато кращий і пропонований проект Житлового кодексу.
Що ще цікавого готує нинішня парламентська осінь? Напевно, знову вноситимуть численні поправки у скандально ухвалений Податковий кодекс. Становлення середнього класу як основи демократичного суспільства стримуватиметься новими законодавчими “парканами”. Натомість цікавим явищем є численні законопроекти щодо державних закупівель. Товкотнеча довкола бюджетних, тобто народних коштів стає дедалі привабливішою.
І все це відбуватиметься на тлі резонансних, щоправда, уже дещо й набридливих політично-кримінальних процесів. А головне — на тлі наміченого в останні тижні переформатування опозиції. Їй за рік до виборів уже просто нікуди дітися, окрім як об’єднуватися в реальну політичну силу, здатну сформувати новий потужний парламент. Такий, що зможе на рівних говорити з президентською владою задля справжнього, а не декоративного реформування України в сильну європейську демократичну державу.
На цьому фото — відкриття сесії. Як бачимо, сесійний зал наполовину порожній: обидві опозиційні фракції — БЮТ і НУ-НС бойкотували відкриття сесії через політичні переслідування їхніх лідерів. Словом, новий політичний сезон обіцяє бути гарячим.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment