Вікіпедія проведе експедиції містами і селами України

100_9994Наталія АНТОНЮК
Фото автора

В інформаційному агентстві “RegioNews” відбулася прес-конференція Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та ГО “Вікімедіа Україна” на тему “Фонд Вікімедіа розпочинає вікіекспедицію містами та селами України”.
У зустрічі зі ЗМІ взяли участь генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, виконавчий директор ГО “Вікімедіа Україна” Юрій Пероганич, член правління “Вікімедіа Україна” Олексій Юрченко та відповідальний секретар Київської обласної організації НСКУ Євген Букет.
26—27 серпня столичні краєзнавці спільно з ГО “Вікімедіа Україна” провели експедицію до Макарівського району Київської області. Таким чином розпочалася велика вікіекспедиція містами і селами України.
“Мета експедиції — фотофіксація пам’яток історії, культури, краєвидів тощо та зустрічі з місцевими краєзнавцями, громадськістю, владою. Відзняті фотоматеріали до 15 вересня будуть розміщені у Вікісховищі на умовах ліцензії cc-by-sa 3.0 unported для ілюстрування статей Вікіпедії”, — повідомив Євген Букет. Він також зазначив, що НСКУ допоможе поліпшити статті проекту “Міста і села України” Вікіпедії матеріалами з наявної краєзнавчої літератури про район. Про це з її авторами — краєзнавцями Макарівщини — досягнуто домовленості.
Загальний маршрут вікіекспедиції склав 450 км. “Волонтери об’їхали всі 72 села району та зробили понад тисячу фотографій. Усі вони будуть розміщені у Вікісховищі і стануть доступними з будь-якої точки світу в будь-якій мовній версії Вікіпедії”, — підкреслив Олексій Юрченко.
“Якщо з кожного з 490 районів України ми привеземо близько тисячі знімків, українську Вікіпедію поповнить півмільйона актуальних світлин”, — повідомив пан Юрченко.
Юрій Пероганич зазначив, що на тисячу українців припадає 7,5 статей Вікіпедії. “Українська Вікіпедія вже сьогодні вшестеро перевищила розмір Української радянської енциклопедії за кількістю статей. Щодня створюється 200 нових статей і вноситься 7 тисяч редагувань”, — проінформував він.
Щомісяця українську Вікіпедію переглядає 30 мільйонів користувачів. “Наразі головним конкурентом української Вікіпедії в Україні є її російська версія. Однак ситуація поступово змінюється на користь української і цьому сприятимуть вікіекспедиції”, — впевнений Ю. Пероганич.
Вікіекспедиції надалі проводитимуться переважно у вихідні дні. Увійти до їхнього складу зможе будь-який користувач Вікіпедії. Для цього необхідно заповнити відповідну форму на сторінках Інтернет-енциклопедії.
До речі, 31 серпня українська Вікіпедія за кількістю статей обігнала норвезьку і вийшла на 14-те місце серед 282 Вікіпедій різними мовами світу.
Вікіпедія де-факто є основним джерелом енциклопедичної інформації для переважної більшості користувачів Інтернету в усьому світі. За охопленням Інтернет-аудиторії, Вікіпедія в Україні посідає шосте місце з показником 60  %. Інтернет-енциклопедія безоплатна для користування, вільна для редагування будь-ким. Вікіпедія не містить реклами і утримується за рахунок добровільних пожертв окремих осіб і організацій.

Related posts

Leave a Comment