ТИЖДЕНЬ КІНО ЮРІЯ ІЛЛЄНКА

Із 15 до 21 вересня 2011 року в Культурному центрі “Кінотеатр “Київ” (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 19) на прохання глядачів, що не змогли потрапити на всі перегляди Тижня кіно Юрія Іллєнка у жовтні минулого року, повторно відбудеться ретроспектива “Тиждень кіно Юрія Іллєнка”.
Програму відкриває показ нової версії відомої стрічки “Молитва за гетьмана Мазепу”. Нова версія суттєво відрізняється від фільму, що був представлений 2002 року на Берлінському кінофестивалі, і був створений Юрієм Іллєнком незадовго до його смерті. Серед змін — наявність багатоканального звуку, певне скорочення хронометражу (приблизно на 10 хв.) та поява закадрового коментаря автора, який дає пояснення і щодо історичного контексту подій фільму, і, певною мірою, щодо історії створення та існування власне самого фільму.
Картину представлять народна артистка України, дружина кінорежисера Людмила Єфіменко, Пилип та Андрій Іллєнки, кінорежисер Михайло Іллєнко, а також виконавці ролей та друзі Юрія Іллєнка.
Стрічку можна буде переглянути і в інші дні протягом усього фестивалю. Крім того, до складу ретроспективних показів також включено ще 7 фільмів Юрія Іллєнка, які сам автор вважав найвищими своїми досягненнями в кінематографії, а саме “Тіні забутих предків”, “Криниця для спраглих”, “Вечір на Івана Купала”, “Білий птах з чорною ознакою”, “Лісова пісня. Мавка”, “Легенда про княгиню Ольгу” та “Лебедине озеро. Зона”.
Усі фільми з цього переліку було відновлено цифровим способом у рамках державної програми відновлення та збереження кінематографічної спадщини Юрія Іллєнка, отже, глядачі зможуть подивитися ці картини у якісних копіях, до цього часу недоступних широкому загалу.
Перший “Тиждень кіно Юрія Іллєнка” з великим успіхом відбувся з 15 до 22 жовтня в столичному Культурному центрі “Кінотеатр “Київ”. З 18 до 25 листопада 2010 року відповідні заходи також пройшли в Театрі кіно “Люм’єр” в місті Івано-Франківську, а з 22 до 30 січня 2011 року — у Каневі, з 17 до 25 червня — у Дніпродзержинську, з 25 серпня до 1 вересня — у Харківському кінотеатрі “Боммер”.
Відвідати усі перегляди публіка зможе, придбавши квитки у касах Культурного центру “Кінотеатр “Київ”, розклад сеансів на сайті кінотеатру за адресою www.kievkino.com.ua.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment